fot. powiat pszczyński

Trwa remont drogi technologicznej przy rurociągu

Studzienice, Ćwiklice27.09.2018, 14:04

Ruszyła długo oczekiwana przez mieszkańców naprawa drogi technologicznej przy rurociągu w Studzienicach i Ćwiklicach. W tym roku powiat pszczyński wykona prace za 270 tys. zł.

Prace polegają na wyrównaniu podbudowy kruszywem i ułożeniu nawierzchni asfaltowej oraz ścięciu zawyżonych poboczy. W ramach zadania naprawione zostaną trzy odcinki - jeden o długości 280 m w Ćwiklicach (od skrzyżowania z DW 933 do skrzyżowania z ul. Piotra Czajkowskiego) oraz dwa w Studzienicach (440 m od skrzyżowania z ul. Kosów w kierunku południowym do granicy lasu oraz 210 m w rejonie skrzyżowania z ul. Czyżyków).

- W tym roku wyremontujemy trzy odcinki, których łączna długość wynosi niemal kilometr. To początek prac na drodze technologicznej. W następnych latach chcemy naprawić kolejne najbardziej zniszczone odcinki tej drogi - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Mieszkańcy długo czekali na remont drogi technologicznej. Prace mogły zostać zlecone po uregulowaniu kwestii własnościowych.
powiat pszczyński

pako

T G+ F

Zobacz także

Naprawią drogę przy rurociągu
Naprawią drogę przy rurociągu
Fatalna droga przy rurociągu: jest plan B
Fatalna droga przy rurociągu: jest plan B
Zespół Mole zagra na Bankowej
Zespół Mole zagra na Bankowej
W pawłowickiej podstawówce powstanie patio
W pawłowickiej podstawówce powstanie patio
Nowy kontrakt dla pszczyńskiego hospicjum
Nowy kontrakt dla pszczyńskiego hospicjum

Komentarze:

Do tubylec 2018-09-29 godz. 17:05
proszę wystosować pismo do wodociągów o dewastację drogi przez te samochody i do wydziału ochrony środowiska i do pinbudu niech to skontrolują. Ja się dziwię, że jeszcze nikt się ze Sudzieniczan nie odezwał, przecież dowody są jasne, jak na tacy.
mauro cantoro 2018-09-28 godz. 11:51
http://www.pszczynska.pl/droga-wolnosci-raczej-droga-przez-meke.html
tubylec 2018-09-27 godz. 18:25
Super, że podjęto się w końcu tak ważnych napraw. Szkoda, że nie dotyczy to również tak newralgicznego odcinka jakim jest odcinek od ulicy Żubrów do ulicy Złote Łany w Jankowicach (obok boiska Znicza). A odcinek od ulicy Kosów do lasu i dalej do Dokawy, to powinien naprawić ktoś, kto od ubiegłego roku systematycznie zasypuje tereny zalewowe Dokawy po północnej stronie (właśnie od strony Studzienic). Systematycznie przez to jest dewastowany w/w odcinek, nie wspominając o wynikającym zagrożeniu powodziowym dla osób zamieszkujących w dalszym biegu rzeki.
mieszkaniec 2018-09-27 godz. 16:20
W Piasku droga skończona a nikt nie podejmuje tematu!!!!! Ul.Tuwima Dlaczego nikt nie porusza tego nie wygodnego tematu. Dlaczego nikt nie pisze dla kogo zrobiono tą drogę? A może redakcja się zainteresuje gorącym tematem. No chyba że czekamy aż na jej końcu pomnik Jarka postawią i wtedy to będzie brzmiało dumnie
treść:
autor:

SQL: 18