(fot. UM)

Trwa przebudowa stadionu miejskiego

Pszczyna28.07.2020, 13:51

W ubiegłym roku rozpoczęła się przebudowa stadionu miejskiego. Na efekty prac najbardziej czekają lekkoatleci i piłkarze, którzy niebawem będą mogli korzystać z nowoczesnej infrastruktury. Mimo że, zawodnicy pszczyńskich klubów mogą pochwalić się ogromnymi sukcesami, brakowało odpowiedniego miejsca do treningów. Sytuacja zmieni się więc diametralnie.

W ubiegłym tygodniu burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol przyglądał się, jak przebiegają prowadzone prace. Spotkał się ze Sławomirem Kowalskim, dyrektorem Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu, a także Maciejem Stieberem, przewodniczącym Komisji Sportu i Kultury Fizycznej.

- Na przebudowanym stadionie będzie możliwość przeprowadzania zawodów lekkoatletycznych. Najważniejsze jednak, że nasi sportowcy będą mogli tutaj rozwijać swoje talenty. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze, nie będą musieli już korzystać z obiektów w innych miejscowościach - informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Całkowita wartość zadania wyniesie niemal 7 mln zł. Ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach „Programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej 2018” pozyskano dotację w wysokości 2 mln zł.

Na nowym przebudowanym obiekcie powstanie sześciotorowa bieżnia o długości 400 metrów, dodatkowy pas z rowem z wodą do biegów z przeszkodami, a także ośmiotorowa bieżnia prosta do biegów na 100 m i 110 m przez płotki, dwustronna skocznia do skoku o tyczce z rozbiegiem, dwustronna skocznia do skoku w dal i trójskoku wraz z rozbiegiem zakończone wspólną zeskocznią wypełnioną piaskiem, rzutnia do pchnięcia kulą, dwie skocznie do skoku wzwyż, dwie rzutnie do rzutu oszczepem z rozbiegiem i sektorem rzutów na płycie boiska, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem otoczone klatką ochronną z polem wyrzutu na płytę boiska.

(źródło: UM)

KK

T G+ F

Zobacz także

Powiat przekazał Pszczynie działkę przy stadionie
Powiat przekazał Pszczynie działkę przy stadionie
Pomysły kosztują. I to sporo
Pomysły kosztują. I to sporo
Limity pasażerów w transporcie publicznym
Limity pasażerów w transporcie publicznym
Akcja ” Podziel się krwią w wakacje”
Akcja ” Podziel się krwią w wakacje”
Kolejni ozdrowieńcy w powiecie
Kolejni ozdrowieńcy w powiecie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18