(fot. UG Kobiór)

Trwa przebudowa boisk w Kobiórze

Kobiór05.07.2019, 12:24

Przy Szkole Podstawowej w Kobiórze trwają prace związane z realizacją projektu pn. "Przebudowa boiska piłkarskiego, boiska wielofunkcyjnego i boiska do siatkówki przy Szkole Podstawowej w Kobiórze" dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

W ramach inwestycji istniejące boiska przyszkolne zostaną przebudowane, a mieszkańcy, zwłaszcza dzieci i młodzież szkolna, będą mogli korzystać z boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej  o wymiarach  41,0 m x 21,0 m  przeznaczone do  piłki ręcznej oraz do siatkówki, boiska do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej z polem gry o wymiarach 55,0 m x 25,0 m oraz boiska do siatkówki z nawierzchnią z trawy syntetycznej, bieżnię oraz rozbieg do skoku w dal o nawierzchni syntetycznej i nieprzepuszczalnej dla wody.

Teren rekreacyjny zostanie wyposażony w urządzenia i sprzęt sportowy oraz piłkochwyty, jak również elementy małej architektury. Powstaną ciągi komunikacyjne, umożliwiające swobodne poruszanie się po całym obiekcie także osobom o różnych stopniach niepełnosprawności. Obiekt będzie w pełni oświetlony, co umożliwi swobodne korzystanie po zmroku.

Wartość projektu szacuje się na kwotę około 1 300 000 zł, z czego dofinansowanie z MSiT wyniesie 412 900 zł. Przedsięwzięcie musi zostać zrealizowane (łącznie z uzyskanym pozwoleniem na użytkowanie) do 31 października br.

(źródło: UG Kobiór)

Reklama

KK

T G+ F

Zobacz także

Nowe boiska, trybuny i piłkochwyty
Nowe boiska, trybuny i piłkochwyty
Gmina da teren, firma wybuduje kryte boiska?
Gmina da teren, firma wybuduje kryte boiska?
Nowe mieszkania socjalne w Woli
Nowe mieszkania socjalne w Woli
Na Słonecznej posadzą 76 klonów
Na Słonecznej posadzą 76 klonów
Trwa tydzień bezpłatnych porad dla ofiar przestępstw
Trwa tydzień bezpłatnych porad dla ofiar przestępstw

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19