fot. JSW

Trwa likwidacja kopalni Krupiński. Co dalej ze złożem i terenem?

Suszec21.11.2018, 13:56

Nikną nadzieje na wznowienie wydobycia w kopalni „Krupiński”. Propozycja Tamar Resources pozostaje bez odpowiedzi, a JSW rozpoczęło zagospodarowanie terenu wokół kopalni.

Jeszcze wiosną były nadzieje na wznowienie wydobycia w „Krupińskim”. Związkowcy przedstawili Ministerstwu Energii potencjalnego inwestora - Tamar Resources. Ministerstwo uznało jednak propozycję brytyjskiej firmy za niewiarygodną i do dziś nie udzieliło Tamar Resources żadnej odpowiedzi.– Potencjalna inwestycja, a także 2000 miejsc pracy zostały zlekceważone przez ministra – mówi Anna Garwolińska z firmy PR, obsługującej Tamar w Polsce.

Dlatego Spółka Restrukturyzacji Kopalń zgodnie z planem kontynuuje likwidację kopalni „Krupiński”. Jednocześnie na terenach pokopalnianych rusza budowa pierwszych hal produkcyjno-remontowych. To początek programu JZR Rozwój, który pozwoli na rozszerzenie działalności produkcyjno-remontowej spółki Jastrzębskie Zakłady Remontowe. Ta inwestycja ma dać pracę 37 osobom - głównie ślusarzom, spawaczom i tokarzom. W planach jest zwiększenie zatrudnienia - finalnie do 170 osób. W halach będą produkowane m.in. szyny kolejek podwieszanych, rurociągi magistralne, krążniki do przenośników taśmowych. Zespół obiektów produkcyjno-remontowych powstanie w Suszcu do 2022 r. Natomiast pierwsze produkty zjadą z linii produkcyjnych w pierwszym kwartale 2020 r. 

Budowa hal jest tylko jednym z elementów programu rewitalizacji terenów byłej kopalni w Suszcu, który JSW przedstawiła w lipcu br. Jednak szczegóły odnośnie terminu realizacji i źródła finansowania pozostałych inwestycji nie są znane.

Więcej na ten temat można przeczytać w najnowszym numerze "Gazety Pszczyńskiej"  – nr 22 z 20 listopada.

man

T G+ F

Zobacz także

Roztaczają wizję nowoczesnego kompleksu przemysłowego
Roztaczają wizję nowoczesnego kompleksu przemysłowego
JSW ma nowy plan dla kopalni Krupiński
JSW ma nowy plan dla kopalni Krupiński
gorący temat
Hunter, Cyrk Deriglasoff oraz Jelonek wystąpią na „Żubrowisku”
Hunter, Cyrk Deriglasoff oraz Jelonek wystąpią na „Żubrowisku”
Nowe klasy w golasowickiej szkole
Nowe klasy w golasowickiej szkole

Komentarze:

marnotrastwo 2018-12-01 godz. 07:21
minister mówi o budowie nowych kopalń.i dobrze niech budują,pytanie tylko dlaczego likwidują KRUPIŃSKI!!!!!!!!!
Szczery 2018-11-22 godz. 14:51
W PiS-du !
Ffyt 2018-11-21 godz. 21:49
Gdzie ten PiS ??
treść:
autor:

SQL: 18