Trwa Akcja "Znicz"

31.10.2006, 17:07

Pszczyna, powiat

Tylko w ubiegłym roku na drogach naszego województwa w okresie Wszystkich Świętych w ciągu kilku dni doszło do 79 wypadków, w których zginęło 10 osób, a 101 zostało rannych. Odnotowano też 565 kolizji. Policja chce nam pomóc bezpiecznie dojechać na cmentarze i w taki sam sposób wrócić do domu. Akcja Znicz” rozpoczęła się 27 października i potrwa do 5 listopada.
- Na terenie całego powiatu zaangażowanych jest 42 policjantów. Jeżeli jednak zajdzie taka konieczność, zostaną oni wsparci dodatkowymi siłami - powiedział nam dzisiaj Artur Wątroba, naczelnik pszczyńskiej drogówki.

14 policjantów drogówki, 12 sekcji prewencji, 8 policjantów z posterunku z Pawłowic, 4 z Woli i 4 z sekcji kryminalnej (w cywilu) zapewni bezpieczeństwo w pobliżu cmentarzy oraz na drogach szybkiego ruchu. - To wypracowany przez lata model i nie spodziewamy się żadnych niespodzianek, czy to jeżeli chodzi o zakłócenia porządku, czy trudności w komunikacji - mówi Wątroba.

Policjanci rozpoczęli Akcję Znicz” już 27 października. W ciągu pierwszych trzech dni na drogach powiatu doszło do 1 wypadku (30 października w Pawłowicach) i 11 kolizji drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali też 13 nietrzeźwych kierujących (jednak tylko czterech podróżowało samochodami, reszta to rowerzyści). - Dotychczasowe statystyki nie odbiegają od tych z poprzednich lat. Możemy zaliczyć ten okres do spokojnego i bezpiecznego - mówi naczelnik.

Musimy liczyć się jednak z utrudnieniami w ruchu. Policja przypomina, że 1 listopada od godz. 6.00 do 20.00 zamknięta dla ruchu kołowego będzie ulica Katowicka w Pszczynie (na odcinku od skrzyżowania z ul. Narcyzów do wysokości cmentarza Ewangelickiego) oraz ul. Hallera (od skrzyżowania z ul.
Tulipanów do skrzyżowania z ul. Katowicką). Natomiast na ul. Chopina wprowadzony zostanie na ten czas zakaz zatrzymywania i postoju po jednej stronie drogi.

Policja prosi też, aby uczestnicy ruchu w okresie Wszystkich Świętych szczególnie stosowali się do znaków drogowych i poleceń funkcjonariuszy oraz innych służb porządkowych w okolicach cmentarzy.

pin

T G+ F

Zobacz także

Trwa akcja
Trwa akcja "Znicz"
Akcja
Akcja "Znicz" trwa
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18