Trwa akcja "Znicz"

31.10.2009, 10:59

Pszczyna, powiat

W związku z Dniem Wszystkich Świętych pszczyńska policja zwraca się z apelem do osób odwiedzających cmentarze, zwłaszcza tych zmotoryzowanych, aby zachowały szczególną ostrożność związaną zarówno z nasilonym ruchem pojazdów jak i pieszych.


31 października br. rozpoczęły się działania policyjne pod nazwą „ZNICZ”, które trwać będą do 2 listopada. Celem działań będzie utrzymywanie płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i w rejonie cmentarzy powiatu pszczyńskiego.
Jak co roku, policjanci będą starali się eliminować z ruchu kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka. Kontrolom poddane również będą: stosowanie się do obowiązujących maksymalnych prędkości jazdy, obowiązku używania świateł zewnętrznych pojazdów oraz korzystania w czasie jazdy z pasów bezpieczeństwa oraz fotelików ochronnych dla dzieci.

Wzmożony ruch pieszych i pojazdów, w tym szczególnie w rejonach cmentarzy, stanowi potencjalne zagrożenie. Apelujemy zatem o ostrożność i zachowanie szczególnej uwagi. Kierujących prosimy o parkowanie pojazdów w miejscach wyznaczonych i w sposób nie utrudniający ruchu innym użytkowaniom dróg - czytamy na stronie internetowej pszczyńskiej komendy.

Istotnym zagrożeniem tego czasu to uaktywnienie się grup przestępczych, dla których dobrym łupem jest każdy przedmiot, który można spieniężyć. Prosimy więc, aby wychodząc z samochodu nie zostawiać w nim dokumentów, torebek, bagaży i innych wartościowych przedmiotów, które należy zabierać ze sobą lub zamknąć w bagażniku. Należy pamiętać, aby sprawdzić czy wszystkie drzwi i okna są zamknięte, a jeżeli zainstalowane są dodatkowe zabezpieczenia należy upewnić się czy zostały włączone.

W przypadku zauważenia osób zachowujących się podejrzanie prosimy o pilne powiadomienie Policji.
Telefon Pogotowia Policyjnego 112 lub 997, Telefon Straży Miejskiej w Pszczynie (032) 210 – 43 – 73

Informacja dotyczącą zmiany organizacji ruchu drogowego w związku z dniem ”Wszystkich Świętych” zgodnie z przesłanymi ustaleniami z Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie

W rejonie cmentarza przy ul. Katowickiej w Pszczynie zastosowane zostaną następujące zmiany w ruchu drogowym:
- ulica Hallera zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku od skrzyżowania z ulicą Katowicką do skrzyżowania z ulicą Tulipanów
- ulica Katowicka zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku od skrzyżowania z ulicą Narcyzów do przejścia dla pieszych na wysokości cmentarza augsburskiego, na wysokości posesji nr 32
Powyższe zmiany bedą obowiązywać w dniach: 31.10.2009 r. i 01.11.2009 r., w godzinach 6.00- 20.00

- dodatkowo, w ciągu ulicy Chopina zostanie ustawiony znak ” zakaz zatrzymywania się i postoju” po stronie siedziby PZD na odcinku od skrzyżowania z ulicą K. Miarki do parkingu przy ”Ludwikówce”. Ponadto, zostaną ustawione znaki i tablice: ” wzmozony ruch pieszych i ” droga bez przejazdu” na ulicy Katowickiej ze skrzyżowaniem z ulicą Chopina i Bieruńskiej. W celu wcześniejszego uprzedzenia kierujacych o wyłączeniu z ruchu odcinka ulicy Katowickiej na istniejących tablicach zostaną doklejone stosowne znaki i informacje.
Powyższe będzie obowiązywać od 30.10.2009 r. do 02.11.2009 r.

ram

T G+ F

Zobacz także

Akcja
Akcja "Znicz" trwa
Trwa Akcja
Trwa Akcja "Znicz"
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18