Trójka dzieci, a matka i ojciec pijani

Pszczyna10.04.2019, 15:00

Opiekowała się trójką małych dzieci, mając w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu, a ich ojciec, którego powiadomiła o przyjeździe policjantów i kuratora, prawie 2 promile. W takim stanie rodzice 2-, 4- i 6-latka „starali” się zająć swoimi pociechami.

Pszczyńscy policjanci interweniowali wobec matki, która, znajdując się pod wpływem alkoholu, zajmowała się trójką małych dzieci. Najmłodsze z nich miało dwa lata, a najstarsze sześć.

O zbadanie stanu trzeźwości matki zwrócił się zaniepokojony zastaną sytuacją kurator. Okazało się, że kobieta była pijana. Już przed południem miała w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. Zapytana o ojca dzieci, skontaktowała się z nim i poprosiła o opiekę nad nimi. Niestety, mężczyzna, który stawił się w mieszkaniu, również miał problemy z utrzymaniem równowagi. I w tym przypadku zbyt duża ilość wypitego wcześniej alkoholu przełożyła się na wynik wskazany przez alkomat - prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Dzieci wyglądały na zaniedbane, były płaczliwe i nerwowe. Wnętrze mieszkania także nie wyglądało najlepiej. Unosiła się tam woń alkoholu i silny zapach dymu tytoniowego. Trudno było mówić o porządku i czystości. Dodatkowo, matka dzieci znajdowała się już w takim stanie, że miała problemy z komunikacją i logiczną oceną sytuacji. Podobnie zresztą jak ojciec maluchów.

W chwili dzieci są już bezpieczne, trafiły do rodziny zastępczej. Teraz o losach rodziny zdecyduje sąd.

Jeżeli okaże się, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem rodzice narazili dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozić im będzie nawet 5 lat więzienia.

(źródło: KPP Pszczyna)

jack

T G+ F

Zobacz także

Wczorajszy wypadek na Wiślance w Pawłowicach. 19-latek trafił do szpitala z urazem obojczyka
Wczorajszy wypadek na Wiślance w Pawłowicach. 19-latek trafił do szpitala z urazem obojczyka
Uważajcie na fałszywą listonoszkę!
Uważajcie na fałszywą listonoszkę!
„Cała Polska czyta dzieciom”
„Cała Polska czyta dzieciom”
Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców
Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców
375 zakażeń w powiecie pszczyńskim
375 zakażeń w powiecie pszczyńskim

Komentarze:

Hmmm 2019-04-10 godz. 16:03
Czy to w Jankowicach ? Bo też Taka rodzinka tylko że 4 dzieci mają. Mamusia rano już lekko wystawiona w sklepie. Było czuć że po wczorajszym A kupowała jeszcze 4 browarki. Szkoda mi tych dzieci naprawdę.
treść:
autor:

SQL: 18