(fot. UG Goczałkowice-Zdrój)

Trenerzy z Akademii BVB im. Łukasza Piszczka poprowadzą zajęcia dla dzieci

Goczałkowice-Zdrój07.09.2020, 08:38

Trenerzy z Akademii BVB im. Łukasza Piszczka poprowadzą nieodpłatne zajęcia sportowe dla uczniów i przedszkolaków z Goczałkowic. W czwartek, 3 września podpisano umowy w tej sprawie

Z zajęć skorzystają dzieci z roczników 2013 i 2014 - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju oraz przedszkolaki z dwóch gminnych przedszkoli. Powstaną grupy liczące ok. 10 dzieci. Projekt zakłada, że dla każdej grupy raz w tygodniu zostaną zorganizowane 45-minutowe zajęcia sportowe pod opieką trenera Akademii BVB im. Łukasza Piszczka.

Zajęcia będą prowadzone nieodpłatnie, w ramach zajęć szkolnych czy przedszkolnych, głównie na terenie placówek oświatowych. Ruszą już w przyszłym tygodniu. W czwartek dyrektorki przedszkoli i szkoły podpisały umowy w tej sprawie z fundacją.

- Rozpoczynamy od dzieci z dwóch roczników: 2013 i 2014. Stopniowo chcielibyśmy rozwijać projekt o kolejne roczniki – mówi Michał Zioło, członek zarządu Fundacji Akademia Łukasza Piszczka. - Chcemy zaszczepić w dzieciach radość z ruchu, aktywności sportowej. To nie będzie trening piłkarski. Naszym założeniem jest to, żeby ruch był oparty o zabawę – dodaje.

- Cieszę się, że dzieci z naszych przedszkoli i szkoły będą mogły korzystać z potencjału oraz wiedzy trenerów, instruktorów fundacji. Mam nadzieję, że te zajęcia dają naszym najmłodszym mieszkańcom dużo radości z aktywności fizycznej. W ten sposób rozwijamy też naszą współpracę z Akademią BVB im. Łukasza Piszczka, która od ponad roku prężnie działa w Goczałkowicach – przyznaje Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

W Akademii dużo się dzieje. W wakacje zakończył się I etap budowy nowoczesnej bazy sportowej przy ul. Uzdrowiskowej w Goczałkowicach-Zdroju. Młodzi sportowcy mogą korzystać z dwóch boisk sportowych oraz budynku z zapleczem szatniowo-rehabilitacyjnym.

Swoje umiejętności szlifują pod okiem trenerów i specjalistów z Borussi Dortmund. - Obecnie w Akademii mamy 86 dzieci z pięciu roczników. Najstarszy to rocznik 2009, a najmłodszy – 2013. Nie chcemy, żeby grupa była większa niż 20 osób. Zajęcia prowadzi dwóch trenerów. Zainicjowaliśmy też projekt kursów piłkarskich dla dzieci z klubów ościennych. Chłopców jest 68. Zainteresowanie zajęciami jest bardzo duże – przyznaje Michał Zioło.

Fundacja Akademia Łukasza Piszczka powstała w 2017 r., ma siedzibę w Goczałkowicach-Zdroju. Jej celem jest m.in. wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży.

(źródło: UG Goczałkowice-Zdrój)

KK

T G+ F

Zobacz także

Biblioteczny Klub Malucha
Biblioteczny Klub Malucha
Zajęcia świąteczne dla dzieci
Zajęcia świąteczne dla dzieci
"Żubrowisko"  w PCKul-u oraz online
"Żubrowisko" w PCKul-u oraz online
W starostwie szkolą się z wdrażania dostępności
W starostwie szkolą się z wdrażania dostępności
25 września: trzy zakażenia, dwoje ozdrowieńców
25 września: trzy zakażenia, dwoje ozdrowieńców
Przebudowa mostu w Suszcu. Będzie objazd
Przebudowa mostu w Suszcu. Będzie objazd

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18