Tragiczny bilans wypadku

28.01.2010, 10:09

Pszczyna

Wczoraj jeszcze po godz. 19.00 trwały czynności pszczyńskich policjantów związane z usuwaniem skutków tragicznego wypadku, do jakiego doszło o godzinie 12.30. Na trasie DK-1 w Pszczynie, przy skrzyżowaniu trasy z ulicą Bieruńską, zderzyły się trzy samochody ciężarowe i trzy osobówki. Zupełnie jak domino- jeden samochód uderzał w drugi. Bilans to jedna ofiara śmiertelna i trzy ranne kobiety przewiezione do szpitala.
Wstępne ustalenia, które trzeba będzie jeszcze potwierdzić przesłuchując świadków zdarzenia, analizując zebrane materiały i dokonując ekspertyzy biegłego, wskazują na to, że kierowca ciężarowej cysterny marki reno premium przypuszczalnie zasłabł lub zasnął. W skutek tego uderzył w poprzedzający go samochód osobowy marki vw passat.

Siła uderzenia była wyjątkowa, ponieważ passat został całkowicie wciśnięty w poprzedzającego go reno magnum. Osobówka była wręcz trudno dostrzegalna spod ciężarowego reno. Za cud można więc uznać fakt, że jadące nim dwie kobiety przeżyły. Mało tego; jedna z nich opuściła samochód tuż po uderzeniu. Teraz jest już w domu. Drugą z pojazdu wyciągnęli strażacy przybyli na miejsce wypadku.

51-letni kierowca reno, mieszkaniec Pabianic, nie odniósł żadnych ran. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Następnie on, siłą rozpędu, uderzył w jadący przed nim samochód osobowy marki ford fiesta. Jechały nim trzy osoby. Mieszkańcy Gliwic. Nikt z nich nie ucierpiał. 20-letni kierowca był trzeźwy. Kolejnym w dominowej kolejce był samochód osobowy marki opel corsa na pszczyńskich numerach rejestracyjnych. Tu, ranną została 26-letnia mieszkanka Frydku, którą przewieziono do szpitala. Ostatnie to ciężarowe reno magnum. Kierował nim 30-letni mieszkaniec Koniecpola. Był trzeźwy.

Niestety, śmierć poniósł kierowca cysterny. Przed dłuższy czas był zakleszczony w kabinie, dostęp do niego był utrudniony, a wręcz niemożliwy, od początku nie dawał oznak życia. (źródło: KPP Pszczyna)

ram

T G+ F

1

1
1
1

Zobacz także

Tragiczny bilans pożaru
Tragiczny bilans pożaru
Tragiczny bilans
Tragiczny bilans
Wypalanie traw jest niebezpieczne i niedozwolone!
Wypalanie traw jest niebezpieczne i niedozwolone!
"Maseczka dla każdego mieszkańca Gminy Suszec"
"Maseczka dla każdego mieszkańca Gminy Suszec"
Przygotowania do zdalnej sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego
Przygotowania do zdalnej sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18