fot. UM Pszczyna

Tragedia w Gdańsku: złóż kondolencje w ratuszu

Pszczyna15.01.2019, 12:10

W związku z tragiczną śmiercią Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, w holu Urzędu Miejskiego w Pszczynie wystawiona została księga kondolencyjna.

- W związku z tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku - śmiercią Pawła Adamowicza, prezydenta tego miasta, poruszeni i wstrząśnięci tą tragedią chcemy wyrazić gest solidarności będący też manifestem przeciwko agresji - przyznaje burmistrz Dariusz Skrobol.

Wszyscy mieszkańcy, którzy chcą upamiętnić śp. Pawła Adamowicza i wyrazić słowa współczucia mogą wpisać się do księgi kondolencyjnej, która została wystawiona w holu Urzędu Miejskiego w Pszczynie. Będzie tam do dnia pogrzebu. Potem ma być przesłana do Gdańska.

Przypomnijmy, Paweł Adamowicz został w niedzielę raniony nożem przez mężczyznę, który wtargnął na scenę w trakcie Światełka do nieba, na podsumowanie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Prezydent miasta zmarł po kilkunastu godzinach w szpitalu.

W dniu jego pogrzebu prezydent Andrzej Duda ogłosi żałobę narodową.

"Nie ma takich słów, którymi można opisać ból i pustkę w sercach Polaków po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W tych trudnych chwilach łączymy się z rodziną i bliskimi, z gdańszczanami. To ogromna strata. Odszedł człowiek, który wierzył w wolność, prawo i Europę. Przerażająca jest symbolika tego wydarzenia. Dla wielu Polaków na całym świecie finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest dniem pojednania. Miliony złotych na koncie Orkiestry odzwierciedlają dobroduszność i chęć niesienia pomocy przez naszych rodaków. Dobro musi zwyciężyć. Nie pozwólmy, aby w naszym życiu i debacie publicznej dominowała agresja. Fala hejtu i zła, która przetacza się przez nasz kraj na różnych szczeblach - ogólnopolskim ale też regionalnym i lokalnym musi zostać zatrzymana. Krytykę można zrozumieć, ale nie można tolerować wrogości i agresji, które nie mają żadnego usprawiedliwienia. Musimy zrobić wszystko, aby powstrzymać falę nienawiści. Nie pozwólmy, by świat który nas otacza i który zostawimy naszym dzieciom stawał się coraz gorszy. Zjednoczmy się i postarajmy, by nie był to chwilowy zryw, a stała zmiana postaw mająca głęboki sens. Zróbmy to mając w pamięci ofiarę śp. Pawła Adamowicza" - zaapelował burmistrz Pszczyny.

 

Reklama

Reklama

pako

T G+ F

Zobacz także

Ludzie gór o pięknie życia
Ludzie gór o pięknie życia
Zmiana na stanowisku sekretarza w gminie Pszczyna
Zmiana na stanowisku sekretarza w gminie Pszczyna
W świecie, w którym małe jest piękne
W świecie, w którym małe jest piękne
Czy Antonik dokona kolejnego cudu?
Czy Antonik dokona kolejnego cudu?
Gmina da teren, firma wybuduje kryte boiska?
Gmina da teren, firma wybuduje kryte boiska?

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20