Tradycji stało się zadość

13.02.2007, 13:31

Po raz czwarty z rzędu reprezentacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Pawłowic zwyciężyła w Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Pszczyńskiego szkół ponadgimnazjlanych.

Pawłowiczanie w finale pokonali z kolei trzykrotnego triumfatora tej imprezy – Zespół Szkół Rolniczych z Pszczyny 3:1. Najważniejszy mecz miał niesamowity przebieg. Początek należał do piłkarzy ZSO, którzy zdobyli dwie bramki.Później gola kontaktowego zdobyli pszczynianie i przystąpili do szturmu pawłowickiej bramki.

Aż trzykrotnie piłkarze „Rolniczoka” strzelali przedłużone rzuty karne. Niestety dla nich, piłka ani razu nie zatrzepotała w siatce. W końcówce jedna z kontr drużyny z Pawłowic dała im trzecią bramkę i stało się faktem, że to ZSO Pawłowice zabierze ze sobą największy puchar.

- Nasz wynik jest bardzo dobry, zwłaszcza, że większość naszych zawodników w sobotę bawiło się na Studniówce. Przed finałem siedzieliśmy w szatni i mieliśmy dość, ale opiekunowie zmobilizowali nas i wygraliśmy – powiedział nam po spotkaniu finałowym kapitan ZSO, Michał Mach. - Dla mojego zespołu drugie miejsce nie jest złe, tym bardziej, że rok temu byliśmy trzeci, ale gdy się nie strzela trzech karnych... - żałował z kolei kapitan „Rolniczoka”, Nikodem Stuglik.

W meczu o trzecie miejsce ZSZiO Wola pokonał ZSZ Pszczyna 6:1. Wcześniej w półfinałach ZSO wygrał z ZSZ aż 9:0, zaś ZSR zwyciężył z ZSZiO 3:2. Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Łukasz Koraś (11 goli, ZSZiO Wola). Najlepszym bramkarzem wybrano Damiana Dzidę (ZSR Pszczyna), zaś tytuł najlepszego zawodnika trafił do Michała Macha (ZSO Pawłowice).

Kolejność: 1. ZSO Pawłowice. 2. ZSR Pszczyna, 3. ZSZiO Wola, 4. ZSZ Pszczyna, 5. III LO Pszczyna, 6. ZSE Pszczyna, 7. ZSS Pszczyna, 8. LO im. Chrobrego. (fot. Marcin Bienioszek, Infopres, Gazeta Pszczyńska)

Zapraszamy także do przeglądnięcia historii tego turnieju, którą specjalnie dla portalu Infopres przygotwał rok temu Maciej Stieber, kierownik Referatu ds. Ochrony Zdrowia i Sporu w pszczyńskim Starostwie. Link: Historia Turnieju o Puchar Starosty

rin

T G+ F

1

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Zobacz także

Warsztaty z tradycji
Warsztaty z tradycji
PALF: Stało się
PALF: Stało się
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18