Trąba powietrzna w Radostowicach

14.03.2008, 10:13

Radostowice

Chwile grozy przeżyli wczoraj mieszkańcy Radostowic. Straż pożarna mówi o silnym wietrze, mieszkańcy o trąbie powietrznej. Zerwany dach, połamane słupy wysokiego napięcia... Na szczęście nikt nie został ranny.


Wszystko zaczęło się tuż przed 16.00. W budynku mieszkalnym przy ul. Dworcowej silny wiatr zerwał drewniany dach przykryty papą i rzucił ok. 30 m dalej. Na miejscu pojawili się strażacy, którzy zabezpieczyli strop. Mieszkańcy mówią o połamanych jak zapałki deskach, o fragmentach ocieplenia, które zostały rozrzucone w promieniu 200 m. Szkody ponieśli też inni mieszkańcy tej ulicy, którym z przybudówki poderwało metalowy dach. W tym miejscu wiatr złamał też słup wysokiego napięcia. Kolejny został uszkodzony kilkaset metrów dalej.

Mieszkańcy relacjonują, że mieli wrażenie, jakby nad nimi przeleciał odrzutowiec. Na miejscu pojawiło się też pogotowie ratunkowe i energetyczne. Pomagali sąsiedzi...

Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie informuje również o innych zdarzeniach spowodowanych silnym wiatrem.

W Czarkowie na ul. Doświadczalnej drzewo oparło się o linie wysokiego napięcia i pochyliło nad jezdnią. W Rudołtowicach na ul. Witosa drzewo przewróciło się na jezdnię.

Zobacz zdjęcia, fot. Łukasz Majorowski/PSP Pszczyna

ram

T G+ F

1

1
1
1
1
1
1
1
1
1

Zobacz także

Festyn w Radostowicach
Festyn w Radostowicach
Trąba Słonia Salomona
Trąba Słonia Salomona
Meetingi biegowe z "Aktywną Pszczyną"
Meetingi biegowe z "Aktywną Pszczyną"
E-learning dla najmłodszych mieszkańców wsi
E-learning dla najmłodszych mieszkańców wsi

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18