To były wspaniałe dożynki!

18.09.2006, 12:30

Powiat, Mizerów

Mizerów się postarał - dało się słyszeć ze wszystkich stron podczas wczorajszych uroczystości w Mizerowie. Organizacja tegorocznych gminno-powiatowych dożynek przypadła właśnie tej prawie 500-letniej miejscowości, która liczy trochę ponad 1300 mieszkańców. Zaangażowanie ich wszystkich można było zauważyć na każdym kroku.


Nad przepięknymi dekoracjami, które rozciągały się aż po Pawłowice mieszkańcy pracowali intensywnie przez cztery dni. Wspaniały korowód dożynkowy przygotowywali dwa tygodnie. Rolnicy z całego powiatu, którzy zjechali do Mizerowa mogli czuć się usatysfakcjonowani gościnnością mizerowian, którym pomagali mieszkańcy całej gminy Suszec. 100 kołoczy, grochówka, 8 tys. śląskich klusek i 680 rolad - rozeszło się w mig. - Dzisiaj czujemy wielką satysfakcję - mówiła nam społtyska Mizerowa, Natalia Kałuża.

Starościną dożynek była Bernadeta Czysz, która wraz z mężem Waldemarem prowadzi w Mizerowie 30 ha gospodarstwo, nastawione głównie na produkcję trzody chlewnej (rocznie państwo Czysz odstawiają ok. 300-330 tuczników).

Starosta, Roman Boryś prowadzi wraz z żoną Celiną 9 ha gospodarstwo, ale nie jest to główne źródło utzymania rodziny. Państwo Boryś uprawiają głównie zboża i warzywa, które sprzedają na targu.
Starostowie zgodnie przyznali, że od dwóch tygodni nie było we wsi innego tematu niż dożynki. - W organizację włączyli się nawet ci, którzy mieszkają w blokach. Każdy chciał pomóc i za to im dzisiaj bardzo dziekujemy - powiedzieli.

Po uroczystej mszy dożynkowej i przemarszu korowodu starosta pszczyński Józef Tetla i wójt Suszca Jacek Pastuszka odznaczyli rolników, którzy obchodzą jubileusz pracy rolniczej. Statuetki Diamentowy Kłos” otrzymali najlepsi przedsiębiorcy w gminie Suszec. Rozstrzygniety został także konkurs powiatowy Estetyczne zagospodarowanie zagrody wiejskiej”.

Tłumnie przybyłych mieszkańców powiatu bawiła Kapela ze Śląska Józefa Poloka, zespoły regionalne ziemi pszczyńskiej i zespół Jantar.

Więcej zdjęć już wkrótce w dziale fotoreportaż!

pin

T G+ F

1

1

Zobacz także

To były bardzo bezpieczne święta
To były bardzo bezpieczne święta
To dopiero były dni!
To dopiero były dni!
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania
Nowe lampy wzdłuż Piaskowej
Nowe lampy wzdłuż Piaskowej

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18