fot. UM Pszczyna

Termomodernizacja SP nr 1 w Pszczynie za prawie 4 mln zł

Pszczyna26.09.2017, 10:46

Nowe okna, docieplone mury, zmodernizowana kotłownia – tak w przyszłym roku wyglądać będzie Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich. Na tę inwestycję Urząd Miejski przeznaczy prawie 3,7 mln zł.

Większość stanowią środki europejskie, po które po raz kolejny sięga pszczyński ratusz. Inwestycja prowadzona będzie etapami. Wykonawca ma czas, aby budynek „Jedynki” oddać do 31 sierpnia 2018 roku.

Celem projektu jest zwiększenie efektywności energetycznej. Projekt zakłada wymianę źródeł ciepła, termomodernizację ścian piwnic i fundamentów, ścian budynku, a także wymianę instalacji c.o. oraz modernizację instalacji c.w.u. i kotłowni. Oszczędności uda się uzyskać także poprzez wymianę okien i drzwi.

Budynek został wzniesiony w 1939 roku. Obiekt składa się z bloku głównego o trzech kondygnacjach nadziemnych oraz jednej kondygnacji podziemnej. Do budynku głównego szkoły została dobudowana sala gimnastyczna ze sceną i częściowym podpiwniczeniem.

- Po raz kolejny z sukcesem sięgamy po środki zewnętrzne na tak duże inwestycje. Po budynku szkoły na os. Daszyńskiego i w Wiśle Małej przyszła kolej na SP nr 1, w której uczyło się wiele pokoleń mieszkańców naszej gminy. Budynek od wielu lat wymaga kompleksowego remontu. Dzięki termomodernizacji uzyskamy spore oszczędności. Realizacja tego zadania wynosi 3,7 mln zł. Gdyby nie pieniądze europejskie, gmina nie byłaby w stanie przystąpić do realizacji zadania. Tym bardziej że ze środków własnych budujemy przedszkola i dostosujemy szkoły do tego, aby uczniowie mogli uczyć się w komfortowych warunkach po zmianie systemu oświaty – komentuje burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, działanie: 4.3. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej.
UM Pszczyna

pako

T G+ F

Zobacz także

Po dociepleniu liczą na oszczędności
Po dociepleniu liczą na oszczędności
Trwa termomodernizacja SP nr 1 w Pszczynie za 3,7 mln zł
Trwa termomodernizacja SP nr 1 w Pszczynie za 3,7 mln zł
Meetingi biegowe z "Aktywną Pszczyną"
Meetingi biegowe z "Aktywną Pszczyną"
E-learning dla najmłodszych mieszkańców wsi
E-learning dla najmłodszych mieszkańców wsi

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18