Targ i zajezdnia z prawdziwego zdarzenia

18.12.2012, 11:08

Pawłowice

Końcem listopada ruszyła budowa nowoczesnego targowiska oraz zajezdni autobusowej. Miejsce do handlu powstanie obok parkingu przy ul. Zjednoczenia.


Na niezagospodarowanej do tej pory działce gminnej konsorcjum trzech firm buduje halę targową o powierzchni użytkowej 170 m2. Obok niej powstanie też zajezdnia autobusowa z dwoma przystankami, kiosk Ruchu oraz skwerek z zaprojektowaną zielenią. - Sama hala targowa będzie parterowa, o wymiarach 22 m długości i 12 m szerokości. Znajdzie się w niej też część bufetowa z małą gastronomią o pow. 30 m2. Do dyspozycji handlowców oprócz części zadaszonej będzie taras zewnętrzny o pow. 94 m2. Na teren będzie można wjechać trzema bramami od ul. Zjednoczenia - wyjaśnia Julian Wiśniewski, kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Gminy Pawłowice.

Zajezdnia ma natomiast w dużej mierze pomóc rozwiązać problemy komunikacyjne gminy. – Wszystkie linie autobusowe przejeżdżające przez gminę będą się tutaj zatrzymywać. Chcemy, aby zajeżdżały również autobusy przelotowe dalekobieżne – mówi Krystyna Batko, kierownik Referatu Infrastruktury Komunalnej Urzędu Gminy Pawłowice. – Wiele osób w Pawłowicach się przesiada, np. w drodze do Pielgrzymowic. Chcemy, aby mogły zaczekać na autobus w komfortowych warunkach, wypić kawę, skorzystać z toalety, a przy okazji zrobić także zakupy na targowisku – dodaje.

Zarówno targowisko jak i zajezdnia mają stylistycznie pasować do architektury w centrum gminy. Dlatego hala targowa będzie miała konstrukcję szkieletową, dach pokryty zostanie dachówką, a ściany wykonane będą z cegły klinkierowej. Całość inwestycji ma się zamknąć w kwocie ok. 3 mln 200-300 tys. zł. Na inwestycję gmina pozyskała dofinansowanie w kwocie 1 mln zł w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Obiekt ma być gotowy do użytkowania na koniec lipca 2013 r.

jack

T G+ F

Zobacz także

Zbiegli z miejsca zdarzenia
Zbiegli z miejsca zdarzenia
Poszukiwani świadkowie zdarzenia
Poszukiwani świadkowie zdarzenia
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18