Tak głosowali mieszkańcy powiatu pszczyńskiego

10.10.2011, 10:01

Pszczyna, powiat

Głosy mieszkańców powiatu pszczyńskiego rozłożyły się podobnie, jeżeli chodzi o dwa najsilniejsze ugrupowania w naszym kraju. Platforma Obywatelska zdobyła niecały punkt procentowy więcej głosów, niż PiS. Najwięcej głosów mieszkańców powiatu pszczyńskiego otrzymali: Sławomir Kowalski - 6 777 (PO) oraz Grzegorz Gaża - 5 204 (PiS).


Frekwencja w powiecie pszczyńskim wyniosła 50,57%. Najchętniej do urn szli mieszkańcy Kobióra (52,50%) oraz Goczałkowic (52,47%), następnie gminy Pszczyna (51,96%), Suszec (50,08%), Pawłowice (48,05%) oraz Miedźnej (47,82%). Poparcie dla partii w powiecie pszczyńskim
PO - 37,13%
PiS - 36,18%
Ruch Palikota - 9,60%
PSL - 6,86%
SLD - 5,43%
PJN - 3,09%
Prawica - 0,94%
PPP Sierpień 80 - 0,77%

Poparcie dla partii w poszczególnych gminach

Gmina Pszczyna
PO - 42,60%
PiS - 32,69%
RP - 9,76%
PSL - 5,40%
SLD - 4,95%
PJN - 3,16%
Prawica - 0,76%
PPP - 0,69%

Gmina Pawłowice
PiS - 37,52%
PO - 28,53%
PSL - 12,00%
RP - 10,69%
SLD - 6,70%
PJN - 2,62%
Prawica - 1,15%
PPP - 0,78%

Gmina Miedźna
PiS - 43,26%
PO - 28,60%
RP - 9,68%
PSL - 7,60%
SLD - 6,34%
PJN - 2,89%
Prawica - 0,73%
PPP - 0,91%

Gmina Suszec
PiS - 43,01%
PO - 30,99%
PSL - 8,14%
RP - 7,29%
SLD - 5,33%
PJN - 3,20%
Prawica - 1,09%
PPP - 0,94%

Gmina Goczałkowice-Zdrój
PO - 44,78%
PiS - 29,81%
RP - 9,43%
SLD - 5,55%
PSL - 4,92%
PJN - 3,39%
Prawica - 1,19%
PPP - 0,93%

Gmina Kobiór
PiS - 41,55%
PO - 35,77%
RP - 9,33%
PJN - 3,87%
SLD - 3,71%
PSL - 3,14%
Prawica - 1,96%
PPP - 0,67%

Wyniki głosowania na kandydatów w powiecie pszczyńskim (kolejno: numer na liście, nazwisko i imiona, liczba głosów ważnych oddanych na kandydata, % głosów ważnych)

Lista nr 1 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

1 Szwed Stanisław 2 756 6,78%
2 Czabański Krzysztof 1 016 2,50%
3 Falfus Jacek Eugeniusz 451 1,11%
4 Matuszny Kazimierz Władysław 224 0,55%
5 Pięta Stanisław Jan 1 088 2,68%
6 Wiciak Magdalena Maria 461 1,13%
7 Gaża Grzegorz Krzysztof 5 204 12,81%
8 Wałach Monika Irena 205 0,50%
9 Dzierżawski Witold Marek 66 0,16%
10 Binda Andrzej Marcin 64 0,16%
11 Jędraszewska Alicja Maria 148 0,36%
12 Sadlik Anna Barbara 101 0,25%
13 Malcher Aleksander Franciszek 1 895 4,66%
14 Pokusa Marcin Jan 92 0,23%
15 Balcerek Grażyna 228 0,56%
16 Zipser Monika Helena 44 0,11%
17 Mazur Katarzyna Ewa 261 0,64%
18 Kraus Urszula 394 0,97%
Głosów na listę 14 698 36,18%

Lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polska Jest Najważniejsza

1 Stachura Maciej Jurand 371 0,91%
2 Zatorski Wojciech Tomasz 357 0,88%
3 Litwin Marcin Karol 52 0,13%
4 Kokolus Anna Justyna 90 0,22%
5 Feliński Jan Grzegorz 22 0,05%
6 Kufel Magdalena Teresa 85 0,21%
7 Stwora Krzysztof 25 0,06%
8 Zabieglińska Gabriela Maria 37 0,09%
9 Laszczak Ewelina 40 0,10%
10 Michalec Karolina Anna 50 0,12%
11 Kanik Ireneusz Piotr 80 0,20%
12 Jadwiszczok Sonia Teresa 47 0,12%
Głosów na listę 1 256 3,09%

Lista nr 3 - Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej

1 Marszałek Andrzej 665 1,64%
2 Kotkowska Bożena Teresa 320 0,79%
3 Brudny Alfred 116 0,29%
4 Seredyńska-Targosz Janina Wanda 54 0,13%
5 Rusin Agata Katarzyna 133 0,33%
6 Repeta Paweł Jacek 221 0,54%
7 Kochutek Grażyna Irena 23 0,06%
8 Banot Aleksandra Ewa 45 0,11%
9 Gęga Lidia Maria 28 0,07%
10 Papierniak Anna Małgorzata 23 0,06%
11 Niedzwiedzki Łukasz Andrzej 95 0,23%
12 Durtan Tomasz 14 0,03%
13 Brandys-Chwastek Katarzyna Ewa 82 0,20%
14 Kliś Henryka Anna 47 0,12%
15 Szweda Zygmunt Jan 248 0,61%
16 Pasik Mariusz Jerzy 7 0,02%
17 Mróz Krystian 31 0,08%
18 Jonkisz Jarosław Andrzej 55 0,14%
Głosów na listę 2 207 5,43%

Lista nr 4 - Komitet Wyborczy Ruch Palikota

1 Górczyński Artur Robert 1 342 3,30%
2 Wiśniowski Krzysztof Dariusz 266 0,65%
3 Płoszczyca Kamila Magdalena 526 1,29%
4 Kubicka Iwona 397 0,98%
5 Tobiasiewicz Stefan Stanisław 89 0,22%
6 Marek Sylwia Jadwiga 111 0,27%
7 Chmura Anna Zofia 190 0,47%
8 Jankowski Piotr Krzysztof 231 0,57%
9 Kubicka-Maculewicz Jolanta Anna 72 0,18%
10 Cieślar Izabela Anna 116 0,29%
11 Boczarski Artur Stanisław 56 0,14%
12 Kostrzewa Anna Janina 75 0,18%
13 Bajor Ryszard Stanisław 80 0,20%
14 Lekki Irena Teresa 169 0,42%
15 Czajkowski Michał Władysław 83 0,20%
16 Cieniak Janusz Bronisław 96 0,24%
Głosów na listę 3 899 9,60%

Lista nr 5 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

1 Ormaniec Marian Albin 449 1,11%
2 Badowska Joanna Teresa 255 0,63%
3 Szemla Mirosław Stanisław 35 0,09%
4 Kożusznik Danuta Maria 46 0,11%
5 Ducin Ryszard 28 0,07%
6 Brandys Marian Piotr 748 1,84%
7 Pilarz Izabela Anna 57 0,14%
8 Lukasek Lidia Anna 261 0,64%
9 Grzyb Andrzej Bernard 30 0,07%
10 Kucharczyk Stanisław Wojciech 20 0,05%
11 Gazur Jan Franciszek 9 0,02%
12 Bieniek Maciej 31 0,08%
13 Wierzbinka Katarzyna Zofia 42 0,10%
14 Legierska Aleksandra 44 0,11%
15 Wenglorz Halina Stefania 18 0,04%
16 Zachraj Jan Jerzy 611 1,50%
17 Staszek Jacek Stanisław 24 0,06%
18 Kliś Jerzy Roman 80 0,20%
Głosów na listę 2 788 6,86%

Lista nr 6 - Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy - Sierpień 80

1 Rajba Mariusz Jarosław 68 0,17%
2 Smolny Monika 17 0,04%
3 Przewoźnik Tomasz Dariusz 33 0,08%
4 Bistyga Aleksandra Dorota 10 0,02%
5 Dziadkowiec Paweł Andrzej 8 0,02%
6 Kwaśnik Anna Patrycja 7 0,02%
7 Bylok Bogdan Piotr 7 0,02%
8 Luter Justyna Teresa 14 0,03%
9 Tlałka Marcin Sebastian 8 0,02%
10 Nowak Elżbieta Maria 11 0,03%
11 Lemański Tadeusz 7 0,02%
12 Baur Marlena Ilona 3 0,01%
13 Więcławek Stanisław Marian 1 0,00%
14 Czarnecka Monika 23 0,06%
15 Jasiński Robert Przemysław 1 0,00%
16 Tlałka Rozalia Małgorzata 6 0,01%
17 Zawada Franciszek 7 0,02%
18 Małysz Iwona Izabela 83 0,20%
Głosów na listę 314 0,77%

Lista nr 7 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP

1 Nykiel Mirosława 4 253 10,47%
2 Kowalski Sławomir Stanisław 6 777 16,68%
3 Trybuś Aleksandra Barbara 621 1,53%
4 Wykręt Adam 277 0,68%
5 Pępek Małgorzata Anna 392 0,96%
6 Gluza Czesław Tadeusz 181 0,45%
7 Kręcichwost Lucyna Maria 226 0,56%
8 Łaciak Stanisław 152 0,37%
9 Komor Klaudiusz Stanisław 212 0,52%
10 Błaszczyk Bernard 256 0,63%
11 Kędracka Karolina Klaudia 178 0,44%
12 Masny Sławomir 272 0,67%
13 Czapiga Cezary Józef 63 0,16%
14 Kania Anetta Maria 329 0,81%
15 Ryplewicz Rafał Paweł 36 0,09%
16 Kierpiec Anna 108 0,27%
17 Herma Jerzy Andrzej 82 0,20%
18 Pilch Klaudia Monika 667 1,64%
Głosów na listę 15 082 37,13%

Lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawica

1 Motyka Władysław 130 0,32%
2 Zając Henryk 43 0,11%
3 Wnętrzak Grzegorz Piotr 10 0,02%
4 Mleczko Katarzyna 29 0,07%
5 Demski Jan Władysław 10 0,02%
6 Piszczek Bogumiła Magdalena 25 0,06%
7 Benecik Ewa Anna 11 0,03%
8 Miodoński Mirosław Jerzy 14 0,03%
9 Kastelik Rafał Franciszek 8 0,02%
10 Ścieszka Urszula Maria 16 0,04%
11 Lelek Ewa Anna 17 0,04%
12 Pełka Paweł 15 0,04%
13 Mynarski Marek Franciszek 6 0,01%
14 Stasinowska Małgorzata 8 0,02%
15 Dobosz Ryszard 6 0,01%
16 Pollak Rajmund Henryk 32 0,08%
Głosów na listę 380 0,94%

Wyniki głosowania na senatora

1 Bożałkiński Piotr Waldemar 2 885 6,95%
2 Kamiński Andrzej 13 288 31,99%
3 Muchacki Rafał Klemens 14 326 34,49%
4 Pająk Roman Paweł 8 569 20,63%
5 Wójcik Ryszard Tadeusz 2 472 5,95%


ram

T G+ F

Zobacz także

Mieszkańcy powiatu oszukani przez internet
Mieszkańcy powiatu oszukani przez internet
Jak głosowali mieszkańcy powiatu pszczyńskiego?
Jak głosowali mieszkańcy powiatu pszczyńskiego?
Uszkodził wyposażenie myjni. Wpadł dzięki monitoringowi
Uszkodził wyposażenie myjni. Wpadł dzięki monitoringowi
71 dni z alarmem smogowym
71 dni z alarmem smogowym
Śląskie morze zainspirowało najlepszych fotografików
Śląskie morze zainspirowało najlepszych fotografików

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18