Tablet skupia 100 proc. uwagi ucznia

06.02.2014, 12:12

Pszczyna, powiat

Wczoraj w pszczyńskim starostwie odbyła się konferencja dla nauczycieli Cyfrowa Szkoła” zorganizowana przez Stowarzyszenie Omnibus”. Swoim doświadczeniem dzielili się superbelfrzy
z całej Polski, którzy wykorzystują nowoczesne technologie do pracy z uczniami – prowadzą blogi i wideoblogi, wykorzystują tablety…


– Ostatnio wiele rzeczy robię pierwszy raz. Pierwszy raz napisałam coś na blogu, pierwszy raz korzystałam z tabletu, pierwszy raz zorganizowałam konferencję z takim rozmachem. Internet ma niesamowitą moc, mamy okazję czerpać od najlepszych, poznawać nowe metody pracy – mówiła Grażyna Łebecka, prezes Omnibusa”.
„Omnibus” zakupił już kilkanaście tabletów, które trafiły do pierwszej szkoły w gminie Pszczyna. Piątoklasiści z Poręby otrzymali ją na własność. Od razu też w stronę stowarzyszenia polała się fala krytyki, że dzieci powinny się uczyć trzymać w rękach długopis, kopać piłkę i skakać przez kałuże, a tablety zrobią im z mózgu wodę.

Do takich opinii śmiał się Lechosław Hojnacki, który zajmuje się edukacyjnymi zastosowaniami mobilnych technologii. – Nowe technologie zawsze są traktowane nieufnie. Zawsze tam, gdzie brak nam doświadczenia, zastępujemy je uprzedzeniami. A świat nie czeka. Tablet nie jest zamiast, tylko oprócz. Jest tam, gdzie powinna być każda pomoc naukowa – mówił do nauczycieli.

Jolanta Okuniewska na konferencję przyjechała z Olsztyna, gdzie uczy w szkole podstawowej. Tablet odkryła w czerwcu ubiegłego roku, a od października pracuje na nich ze swoją klasą (nagroda w konkursie). –Tablet traktujemy jako wyposażenie piórnika. Ułatwił i przyspieszył naszą pracę. To uczniowie nieraz pokazują mi nowe możliwości wykorzystania tabletu. Wysyłają mi linki z aplikacjami, które możemy wykorzystać. Odkąd pracujemy na tabletach, uczniowie w 100% angażują swoją uwagę w to, co dzieje się na lekcji, zmieniliśmy tempo pracy. Dla dzieci to zabawa i radość. One nawet nie wiedzą, że się uczą – mówi.

Katarzyna Krywult też uczy w klasie z tabletami dla każdego ucznia. Na konferencji mówiła o wideoblogu „Instrukcja obsługi języka polskiego”, który prowadzi ze swoimi uczniami z podstawówki z Bestwiny.

Marcin Paks, który uczy w gimnazjum w Sosnowcu mówił o metodzie symulacji w internecie Dramy On-line. - To aktorzenie w sieci pod postaciami historycznymi. Dla uczniów świetna zabawa i doskonała powtórka z historii - mówił.

Do tego, by nie bać się nowoczesnych technologii pszczyńskich nauczycieli i nie tylko przekonywali również: Marta Florkiewicz-Borkowska, Zdzisława Hojnacka, Marcin Zaród, Arkadiusz Żmij, Beata Skrzypiec czy Ryszard Skrzypiec.

ram

T G+ F

Zobacz także

Uwagi do planu zagospodarowania
Uwagi do planu zagospodarowania
Można wnieść uwagi do planu
Można wnieść uwagi do planu
Uszkodzenie gazociągu na osiedlu Stara Wieś
Uszkodzenie gazociągu na osiedlu Stara Wieś
Wczorajszy wypadek na ul. Męczenników Oświęcimskich w Ćwiklicach
Wczorajszy wypadek na ul. Męczenników Oświęcimskich w Ćwiklicach

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18