Szukali go 6 lat. Pawłowiczanin został zatrzymany w Holandii

Pawłowice05.11.2018, 11:01

Poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania 33-letni mieszkaniec Pawłowic zagościł już w kraju. Konwój do Polski z Holandii, gdzie został zatrzymany, był możliwy dzięki ustaleniom pszczyńskich policjantów i wszczętym za nim poszukiwaniom międzynarodowym. Przestępstwa ujęte w dokumentacji wystawionego za nim listu gończego dotyczyły głównie kradzieży z włamaniem i oszustwa.

Poszukiwania za mieszkańcem Pawłowic zostały wszczęte ponad 6 lat temu, w lutym 2012 roku. Podstawą uruchamiającą procedurę było wydanie przez prokuraturę w Jastrzębiu-Zdroju zarządzenia ustalenia miejsca pobytu poszukiwanego, a następnie przez jastrzębski sąd listu gończego.

Kryminalni zdołali wówczas potwierdzić fakt, że poszukiwany przebywa poza granicami kraju. Mając pewność, że ukrywa się w państwach Europy Zachodniej, wystąpili do sądu z wnioskiem o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania i wszczęcie poszukiwań międzynarodowych.

Czynności zmierzające do zatrzymania poszukiwanego na terenie Polski trwały nieprzerwanie. Dążono jednak do ustalenia dokładniejszych danych adresowych poszukiwanego w krajach sąsiednich.

Po kilku miesiącach policjanci zdołali wskazać konkretne państwa - Niemcy i Holandię. Od tej pory sprawa nabrała tempa, co ostatecznie zaowocowało informacją o planowanej ekstradycji 33-latka do Polski i osadzeniu go w zakładzie karnym.

Teraz najbliższe 2 lata spędzi w polskim więzieniu. To nie pierwsza sprawa pszczyńskich poszukiwaczy, w której Europejski Nakaz Aresztowania i wszczęte poszukiwania międzynarodowe okazały się bezcenne.
KPP Pszczyna

pako

T G+ F

Zobacz także

Wypadek w Porębie: drzewo, dachowanie i pobyt w szpitalu
Wypadek w Porębie: drzewo, dachowanie i pobyt w szpitalu
Noga z gazu! Dziś prędkość sprawdza kilka patroli po sobie
Noga z gazu! Dziś prędkość sprawdza kilka patroli po sobie
Przekazali pieniądze na budowę Domu Ojca Pio
Przekazali pieniądze na budowę Domu Ojca Pio
Powiatowe szkoły zapraszają na dni otwarte
Powiatowe szkoły zapraszają na dni otwarte

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18