fot. archiwum

Szukali go 4 lata. Mieszkaniec Woli został zatrzymany w Paryżu

Region07.12.2018, 12:33

Poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania 35-letni mieszkaniec Woli zagościł już w kraju. Konwój do Polski z Paryża, gdzie został zatrzymany, był możliwy dzięki ustaleniom pszczyńskich policjantów i wszczętym za nim poszukiwaniom międzynarodowym. Przestępstwa ujęte w dokumentacji wystawionego za nim listu gończego dotyczyły rozboju.

Poszukiwania za mieszkańcem Woli zostały wszczęte 4 lata temu, a dokładnie w lipcu 2014 roku. Podstawą uruchamiającą procedurę było wydanie przez pszczyński sąd listu gończego. Kryminalni zdołali wówczas potwierdzić fakt, że poszukiwany przebywa poza granicami kraju.

Mając pewność, że ukrywa się w państwach Europy Zachodniej, wystąpili do sądu z wnioskiem o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania i wszczęcie poszukiwań międzynarodowych. Czynności zmierzające do zatrzymania poszukiwanego na terenie Polski trwały nieprzerwanie.

Dążono jednak do ustalenia dokładniejszych danych adresowych poszukiwanego w krajach sąsiednich. Po kilku miesiącach policjanci zdołali wskazać konkretne państwa, którymi okazały się być Anglia i Francja. Od tej pory sprawa nabrała tempa, co ostatecznie zaowocowało informacją o planowanej ekstradycji 35-latka do Polski i osadzeniu go w zakładzie karnym.

Teraz najbliższe święta spędzi w polskim więzieniu. To nie pierwsza sprawa pszczyńskich poszukiwaczy, w której Europejski Nakaz Aresztowania i wszczęte poszukiwania międzynarodowe okazały się bezcenne.
KPP Pszczyna

 

Reklama

Reklama

pako

T G+ F

Zobacz także

Z ponad 2 promilami przez kobiórskie drogi
Z ponad 2 promilami przez kobiórskie drogi
51 pszczyńskich policjantów nominowanych na wyższy stopień
51 pszczyńskich policjantów nominowanych na wyższy stopień
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania
Nowe lampy wzdłuż Piaskowej
Nowe lampy wzdłuż Piaskowej

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20