Fot. Powiat Pszczyński

Szpital w Pszczynie zapełnia się pacjentami

Pszczyna02.08.2018, 12:00

1 sierpnia pszczyński szpital wznowił swoją działalność. W ciągu pierwszych kilkudziesięciu godzin od otwarcia placówka przyjęła niemal 30 pacjentów.

- 2 sierpnia o godz. 10.00 na oddziałach przebywało już niemal 30 chorych, a kilkudziesięciu pacjentom udzieliliśmy pomocy na Izbie Przyjęć. Dzisiaj o godz. 9.35, po kilku tygodniach przerwy w Pszczynie urodziło się pierwsze dziecko. Dziewczynka przyszła na świat siłami natury, razem z mamą czują się bardzo dobrze. Wspierają nas szpitale w Tychach, Jastrzębiu-Zdroju, Bielsku-Białej, Żorach i Oświęcimiu, za co bardzo dziękujemy - mówi dr n. med. Marcin Leśniewski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

W placówce nie działają poradnie specjalistyczne oraz Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy, na które Narodowy Fundusz Zdrowia nie ogłosił konkursu. - Czynimy starania, aby również te obszary udało się w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie uruchomić - podkreśla Marcin Leśniewski.

fot. Powiat Pszczyński

Po tym jak NFZ odebrał kontrakt dzierżawiącej szpital spółce Centrum Dializa z Sosnowca, powiat pszczyński podjął starania o pozyskanie środków na prowadzenie działalności medycznej w szpitalu. 30 lipca Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował o przyznaniu kontraktu na leczenie szpitalne powiatowej spółce, a umowa obowiązuje od 1 sierpnia 2018 r. do 30 czerwca 2021 r. Kontrakt obejmuje następujące oddziały: anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii urazowo-ortopedycznej, chirurgii ogólnej, neonatologiczny, geriatryczny, chorób wewnętrznych, neurologiczny, ginekologiczno-położniczy oraz świadczenia w izbie przyjęć.

(Źródło: Powiat Pszczyński)

man

T G+ F

Zobacz także

Wymieniają windy w szpitalu
Wymieniają windy w szpitalu
Będą konkursy, ale czy szpital je wygra?
Będą konkursy, ale czy szpital je wygra?
Uszkodził wyposażenie myjni. Wpadł dzięki monitoringowi
Uszkodził wyposażenie myjni. Wpadł dzięki monitoringowi
71 dni z alarmem smogowym
71 dni z alarmem smogowym
Śląskie morze zainspirowało najlepszych fotografików
Śląskie morze zainspirowało najlepszych fotografików
Pod Rudołtowicami i Ćwiklicami
Pod Rudołtowicami i Ćwiklicami

Komentarze:

gość 2018-08-08 godz. 22:01
Brawo za żenująco niskie stawki dla pracowników!
B59DPR 2018-08-06 godz. 05:36
super, a pielęgniarki nadal bez umów o pracę, bez świadectw pracy, i kasy za poprzednio wykonaną pracę (łącznie z urlopem, czy odprawą)
joo 2018-08-02 godz. 13:11
BRAWO
treść:
autor:

SQL: 18