Fot. Powiat Pszczyński

Szpital w Pszczynie zapełnia się pacjentami

Pszczyna02.08.2018, 12:00

1 sierpnia pszczyński szpital wznowił swoją działalność. W ciągu pierwszych kilkudziesięciu godzin od otwarcia placówka przyjęła niemal 30 pacjentów.

- 2 sierpnia o godz. 10.00 na oddziałach przebywało już niemal 30 chorych, a kilkudziesięciu pacjentom udzieliliśmy pomocy na Izbie Przyjęć. Dzisiaj o godz. 9.35, po kilku tygodniach przerwy w Pszczynie urodziło się pierwsze dziecko. Dziewczynka przyszła na świat siłami natury, razem z mamą czują się bardzo dobrze. Wspierają nas szpitale w Tychach, Jastrzębiu-Zdroju, Bielsku-Białej, Żorach i Oświęcimiu, za co bardzo dziękujemy - mówi dr n. med. Marcin Leśniewski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

W placówce nie działają poradnie specjalistyczne oraz Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy, na które Narodowy Fundusz Zdrowia nie ogłosił konkursu. - Czynimy starania, aby również te obszary udało się w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie uruchomić - podkreśla Marcin Leśniewski.

fot. Powiat Pszczyński

Po tym jak NFZ odebrał kontrakt dzierżawiącej szpital spółce Centrum Dializa z Sosnowca, powiat pszczyński podjął starania o pozyskanie środków na prowadzenie działalności medycznej w szpitalu. 30 lipca Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował o przyznaniu kontraktu na leczenie szpitalne powiatowej spółce, a umowa obowiązuje od 1 sierpnia 2018 r. do 30 czerwca 2021 r. Kontrakt obejmuje następujące oddziały: anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii urazowo-ortopedycznej, chirurgii ogólnej, neonatologiczny, geriatryczny, chorób wewnętrznych, neurologiczny, ginekologiczno-położniczy oraz świadczenia w izbie przyjęć.

(Źródło: Powiat Pszczyński)

man

T G+ F

Zobacz także

Nie mogłem sobie pozwolić na obojętne trwanie
Nie mogłem sobie pozwolić na obojętne trwanie
gorący temat
Jest kontrakt dla powiatowej spółki!
Jest kontrakt dla powiatowej spółki!
Nowy numer Gazety Pszczyńskiej już w sklepach!
Nowy numer Gazety Pszczyńskiej już w sklepach!
Wiemy już kiedy odbędą się wybory samorządowe
Wiemy już kiedy odbędą się wybory samorządowe
Dodatkowy nabór wniosków do PONE
Dodatkowy nabór wniosków do PONE

Komentarze:

gość 2018-08-08 godz. 22:01
Brawo za żenująco niskie stawki dla pracowników!
B59DPR 2018-08-06 godz. 05:36
super, a pielęgniarki nadal bez umów o pracę, bez świadectw pracy, i kasy za poprzednio wykonaną pracę (łącznie z urlopem, czy odprawą)
joo 2018-08-02 godz. 13:11
BRAWO
treść:
autor:

SQL: 18