(fot. powiat)

Szkolili się z zagrożeń wirtualnego świata

Powiat05.02.2020, 08:35

31 stycznia w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie odbyło się zorganizowane przez powiat pszczyński szkolenie, w którym wzięło udział 150 uczestników. Spotkanie miało na celu pokazanie konkretnych stron, filmów i patotreści, które znają i oglądają dzieci oraz młodzież.

Wicestarosta, Damian Cieszewski podkreślał, że celem spotkania jest chęć pomocy nauczycielom w pracy z młodzieżą. - Dziękuję za tak liczne przyjęcie zaproszenia na dzisiejsze szkolenie. Bardzo się cieszę, że miejsca zapełniły się błyskawicznie. Chcemy z pozycji starostwa wspierać oświatę, grono nauczycielskie oraz dzieci i młodzież w tej trudnej tematyce - powiedział wicestarosta powiatu pszczyńskiego.

Szkolenie przeprowadziła Katarzyna Kudyba, będąca pedagogiem, psychologiem i profilaktykiem. Jej wykłady mają na celu przede wszystkim uświadomienie dorosłych na temat zagrożeń wirtualnego świata, z którego dzieci korzystają od wczesnego dzieciństwa. - Ja nie lubię słowa patologia, bo uważam, że jest ono mocno krzywdzące. Jednak z perspektywy tego, co dzisiaj zobaczycie, niektórzy po moim szkoleniu mówią, że życie nie jest już takie samo. Mam nadzieje, że po dzisiejszym dniu wzrośnie wasza świadomość na przedstawione problemy - mówiła Katarzyna Kudyba.

- Dostęp do Internetu z pakietem za 20 złotych daje rodzicowi najtańszą nianię jaka istnieje. Rodzic ma złudne przekonanie, że dziecko nie chodzi nie wiadomo gdzie, nie spotyka się z szemranym towarzystwem i generalnie siedzi bezpiecznie w swoim pokoju, a niestety moja praca z dziećmi pokazuje, że ten niby bezpieczny pokój z nadzorem rodzicielskim jest pokojem, do którego dziecko zaprasza największą patologię, o której nawet nie macie pojęcia - tłumaczyła psycholog prowadząca szkolenie. Uczestnicy zostali poinformowani, gdzie szukać rzetelnej wiedzy i argumentów, żeby w przystępny sposób rozmawiać z dzieckiem o zagrożeniach w Internecie. Jednocześnie zdobyli wiedzę, jak mądrze wykorzystać nowe technologie, aby rozwijać siebie, dzieci i młodzież.

Słuchacze dowiedzieli się także, na co szczególnie zwrócić uwagę w kontakcie z dzieckiem, jeśli istnieje podejrzenie o braniu substancji psychoaktywnych. Przedstawione zostały najpopularniejsze akcesoria, tzw. „schowki” do substancji psychoaktywnych, w których młodzież przechowuje środki. Prowadząca zaprezentowała opakowania po substancjach, wpływ środków na organizm oraz objawy, które mogą pojawić się po ich przyjęciu, a na które powinien zwrócić uwagę rodzic.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

Szkolenie dla nauczycieli i pedagogów
Szkolenie dla nauczycieli i pedagogów
Szkolenie dla pedagogów i psychologów z profilaktyki uzależnień
Szkolenie dla pedagogów i psychologów z profilaktyki uzależnień
Wójt wręczył nagrody najlepszym sportowcom
Wójt wręczył nagrody najlepszym sportowcom
Uczennice "Samochodówki" na ogólnopolskim konkursie fryzjerskim
Uczennice "Samochodówki" na ogólnopolskim konkursie fryzjerskim
Uwaga! Przegląd i konserwacja Mostu Bronisław
Uwaga! Przegląd i konserwacja Mostu Bronisław

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18