(fot. powiat)

Szkolili się z zagrożeń wirtualnego świata

Powiat05.02.2020, 08:35

31 stycznia w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie odbyło się zorganizowane przez powiat pszczyński szkolenie, w którym wzięło udział 150 uczestników. Spotkanie miało na celu pokazanie konkretnych stron, filmów i patotreści, które znają i oglądają dzieci oraz młodzież.

Wicestarosta, Damian Cieszewski podkreślał, że celem spotkania jest chęć pomocy nauczycielom w pracy z młodzieżą. - Dziękuję za tak liczne przyjęcie zaproszenia na dzisiejsze szkolenie. Bardzo się cieszę, że miejsca zapełniły się błyskawicznie. Chcemy z pozycji starostwa wspierać oświatę, grono nauczycielskie oraz dzieci i młodzież w tej trudnej tematyce - powiedział wicestarosta powiatu pszczyńskiego.

Szkolenie przeprowadziła Katarzyna Kudyba, będąca pedagogiem, psychologiem i profilaktykiem. Jej wykłady mają na celu przede wszystkim uświadomienie dorosłych na temat zagrożeń wirtualnego świata, z którego dzieci korzystają od wczesnego dzieciństwa. - Ja nie lubię słowa patologia, bo uważam, że jest ono mocno krzywdzące. Jednak z perspektywy tego, co dzisiaj zobaczycie, niektórzy po moim szkoleniu mówią, że życie nie jest już takie samo. Mam nadzieje, że po dzisiejszym dniu wzrośnie wasza świadomość na przedstawione problemy - mówiła Katarzyna Kudyba.

- Dostęp do Internetu z pakietem za 20 złotych daje rodzicowi najtańszą nianię jaka istnieje. Rodzic ma złudne przekonanie, że dziecko nie chodzi nie wiadomo gdzie, nie spotyka się z szemranym towarzystwem i generalnie siedzi bezpiecznie w swoim pokoju, a niestety moja praca z dziećmi pokazuje, że ten niby bezpieczny pokój z nadzorem rodzicielskim jest pokojem, do którego dziecko zaprasza największą patologię, o której nawet nie macie pojęcia - tłumaczyła psycholog prowadząca szkolenie. Uczestnicy zostali poinformowani, gdzie szukać rzetelnej wiedzy i argumentów, żeby w przystępny sposób rozmawiać z dzieckiem o zagrożeniach w Internecie. Jednocześnie zdobyli wiedzę, jak mądrze wykorzystać nowe technologie, aby rozwijać siebie, dzieci i młodzież.

Słuchacze dowiedzieli się także, na co szczególnie zwrócić uwagę w kontakcie z dzieckiem, jeśli istnieje podejrzenie o braniu substancji psychoaktywnych. Przedstawione zostały najpopularniejsze akcesoria, tzw. „schowki” do substancji psychoaktywnych, w których młodzież przechowuje środki. Prowadząca zaprezentowała opakowania po substancjach, wpływ środków na organizm oraz objawy, które mogą pojawić się po ich przyjęciu, a na które powinien zwrócić uwagę rodzic.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

Szkolenie dla nauczycieli i pedagogów
Szkolenie dla nauczycieli i pedagogów
Szkolenie dla pedagogów i psychologów z profilaktyki uzależnień
Szkolenie dla pedagogów i psychologów z profilaktyki uzależnień
Nowe oświetlenie przejścia na ulicy Bielskiej
Nowe oświetlenie przejścia na ulicy Bielskiej
Zamknięto mostek na Pszczynce
Zamknięto mostek na Pszczynce
Gmina przebuduje ulicę Lercha
Gmina przebuduje ulicę Lercha

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18