Świąteczne jarmarki jeszcze do 24 grudnia

18.12.2012, 11:29

WOLA

Boże Narodzenie to niezwykłe święta, w których równie mocno cieszą przygotowania. Żadne inne nie mają tylu smaków i kolorów. Dlatego świąteczne jarmarki mają taki urok


Choć trwają tylko kilka godzin, przygotowania trwają długie miesiące. W Suszcu, Pawłowicach i Pszczynie organizowane są od kilku lat. Do miejscowości, które organizują świąteczny jarmark dołączyła Wola (gm. Miedźna). Co można tu znaleźć? Wszystko, co może być świąteczną inspiracją, od udekorowania domu po prezenty dla najbliższych. - Chcemy promować to, co oryginalne, wykonane przez lokalnych twórców – mówi Joanna Stawowy, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury. Zaglądamy na stoiska, błyszczące, pachnące choinką i goździkami. Pomysłowość wystawców jest ogromna, a jeszcze większe wrażenie robią ich umiejętności. Kazimiera Sawicka z Pszczyny pokazuje nam piękne anioły, od glinianych po robione na szydełku. Małgorzata Gosek z Kryr długie miesiące przygotowywała świąteczne bombki. Choć ręcznie zdobione, idą z duchem aktualnych trendów. Hit to bombki z „czachami” i postaciami z bajek. - U mnie na choince też będzie kilka takich ozdób, ale głównie to szydełkowe gwiazdki i aniołki – śmieje się pani Małgorzata. Obok Bogusława i Józefina Waliczek z Góry, mama z córką. Ich dom przed świętami mógłby posłużyć za scenerię do filmu o Mikołaju. O ich ozdobach jest nie tylko w gminie Miedźna głośno. Ledwie je widać zza góry pachnących, piernikowych domków i choinek. Jednak największą furorę robią orzechy w miodzie. Są też siostry Faerber, Basia i Karina. Ich ozdoby to odpowiedź na trend ekologiczny i oryginalność. Bajkowe ptaszki z żurowej mąki, filcowe serca, zapiśnik zamykany atłasową wstążką, a nawet ręcznie robione getry. Obok stoisko z herbatkami na każdą pogodę i nastrój.

Trwają jeszcze świąteczne jarmarki w Pszczynie i Pawłowicach. Warto znaleźć chwilę w przedświątecznej bieganinie i tam zajrzeć. W Pszczynie na małej scenie zaplanowano dodatkową atrakcję, koncerty świąteczne, które odbędą się 22 oraz 23 grudnia.

agw

T G+ F

Zobacz także

Prognoza pogody na 29 i 30 grudnia
Prognoza pogody na 29 i 30 grudnia
Most Bronisław przejezdny od 15 grudnia
Most Bronisław przejezdny od 15 grudnia
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18