Suszec: sołtysi w komplecie

13.02.2007, 11:09

Suszec

Suszec, Rudziczka i Kobielice dołączyły do sołectw gminy Suszec, które wybrały sołtysów i członków Rad Sołeckich.


W ostatnią niedzielę 11 lutego spotkali się mieszkańcy Suszca. Ich spotkanie trwało najdłużej, a było to spowodowane długą dyskusją dotyczącą szkód górniczych. Suszczanie mieli do wyboru tylko jednego kandydata. Na 109 osób, aż 101 zagłosowało za dotychczasowym sołtysem, Tadeuszem Paszkiem (8 było na nie”). Członkami rady sołeckiej zostali: Benedykt Garus, Joanna Szendera, Eugenia Krzekotowska, Aniela Kotas, Benedykt Sojka i Andrzej Kisielewski.

W Rudziczce w zebraniu wzięło udział 77 mieszkańców. W tym sołectwie również zwyciężył pełniący od 8 lat funkcję sołtysa Stanisław Godziek. Do Rady Sołeckiej należą: Ewa Miguła, Maria Adamska, Andrzej Hoła i Henryk Pruciak.

Mieszkańcy Kobielic wybierali spośród dwóch kandydatów: dotychczasowej sołtyski Bronisławy Czerneckiej i Antoniego Kusia. Sołtyska otrzymała 41 głosów, jej kontrkandydat 33. Tym samym Bronisława Czernecka będzie sołtysem Kobielic już czwartą kadencję z rzędu.
Członkami rady sołeckiej zostali: Jerzy Lazar, Teresa Sojka, Elżbieta Pieczka i Barbara Masny.
Informacja z 10.02.2007

Kryry i Mizerów mają nowych sołtysów, w Radostowicach nie doszło do zmiany szefa sołectwa – to pierwsze rozstrzygnięcia zebrań sołeckich w gminie Suszec. Jutro sołtysa wybiorą mieszkańcy Suszca.


W Kryrach sołtyską nie jest już Teresa Orlewicz (56 głosów). Długoletnia sołtys przegrała zaledwie dziewięcioma głosami z Józefem Klimkiem (65 głosów)

Mieszkańcy Radostowic ponownie zaufali Barbarze Matuli, która również może się poszczycić kilkunastoletnim stażem pełnienia funkcji sołtysa. W wyborach nie miała ona żadnego kontrkandydata, dlatego, mieszkańcy głosowali odpowiadając na pytanie czy chcą, żeby została ich sołtysem. Na 95 obecnych na zebraniu radostowiczan na „tak” było 81, na „nie” 14. Radę Słecką kadencji 2007-2011 tworzą: Bronisław Polok, Lidia Tomala, Ireneusz Chudek oraz Piotr Gogol.

W Mizerowie o stanowisko sołtysa ubiegało się aż trzech kandydatów: Natalia Kałuża (sołtyska przez ostatnie dwie kadencje), Lucyna Budziszak oraz Augustyn Pyrtek. Mieszkańcy musieli głosować aż dwa razy, bo w pierwszym głosowaniu żaden z kandydatów nie otrzymał wymaganej bezwzględnej większości głosów (40 głosów zdobyła dotychczasowa sołtyska, a po 27 pozostali kandydaci). W drugiej turze mieszkańcy mieli zagłosować na dwóch kandydatów z największą liczbą głosów („przeciwnik” Natalii Kałuży miał zostać wylosowany). Nieoczekiwanie dotychczasowa pani sołtys zrezygnowała z dalszej walki. Mieszkańcy większym poparciem obdarzyli Lucynę Budziszak (44 głosy), która uzyskała o 6 głosów więcej niż Augustyn Pyrtek. Członkami Rady Sołeckiej w Mizerowie zostali: Eugeniusz Waleczek, Roman Boryś, Eugeniusz Szweda oraz Elżbieta Kumor. (źródło: UG Suszec)

O wyborach sołtysów w Kobielicach, Rudziczce i Suszcu poinformujemy początkiem nadchodzącego tygodnia. Przypominamy, że jutro, 11 lutego zebranie sołeckie odbędzie się w Suszcu (godz. 10.30, Domu Kultury)


pin

T G+ F

Zobacz także

Komisje w komplecie
Komisje w komplecie
Kandydaci na wójtów już w komplecie
Kandydaci na wójtów już w komplecie
Dziś Maraton Fitness z POSiR-em. Będzie też strefa malucha
Dziś Maraton Fitness z POSiR-em. Będzie też strefa malucha
Normy znowu przekroczone. II poziom alarmu smogowego dla woj. śląskiego
Normy znowu przekroczone. II poziom alarmu smogowego dla woj. śląskiego

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18