Sukcesy szczypiornistów z SP 2 w Pszczynie

04.04.2008, 12:51

Drugiego kwietnia w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbyły się rejonowe zawody w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców klas VI. Obie drużyny - szczypiornistek i szczypiornistów - ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie okazały się lepsze od swoich rywali i awansowały do półfinałów wojewódzkich.

W pierwszym meczu spotkały się szczypiornistki z SP 2 w Pszczynie i SP 1 w Skoczowie. Z pojedynku zwycięsko wyszła pszczyńska „dwójka” wygrywając 4:3 (po pierwszej połowie 2:2). W skład zwycięskiej drużyny weszły: Iga Januszewska – bramkarz, Dorota Piech, Judyta Kmieć, Ola Duda, Magda Janosz, Magda Sojka, Magda Krysa, Sylwia Langer i Zuzanna Giel. Dziewczęta są podopiecznymi Sylwii Machoń.

Najwięcej emocji dostarczył mecz chłopców w którym zmierzyli się piłkarze ręczni ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pszczynie ze Szkoła Podstawową Nr 2 w Brennej. Po zaciętym pojedynku mecz zakończył się remisem 10:10. Dopiero dogrywka wyłoniła zwycięzcę. Po emocjonującej batalii wygrali młodzi pszczynianie – 14:12. Zwycięski team zagrał w składzie: Kamil Żemła – bramkarz, Łukasz Buczek, Kamil Jarmusiewicz, Piotr Żemła, Mateusz Machoń, Olek Duda, Kamil Kubica, Tadeusz Nowak, Szymon Smyk i Szymon Witoszek. Opiekunem i trenerem zespołu jest Katarzyna Grabowska.

Serdecznie gratulujemy młodym szczypiornistom i życzymy dalszych sukcesów na sportowej arenie.