(fot. archiwum)

Goczałkowickie Uzdrowisko spełnia wymogi Ministerstwa Zdrowia

Goczałkowice-Zdrój16.10.2019, 14:54

24 września minister zdrowia potwierdził spełnienie przez obszar uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój wymagań określonych w ustawie o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych.

Każda gmina uzdrowiskowa co najmniej raz na 10 lat musi przedstawić ministrowi zdrowia operat uzdrowiskowy, który potwierdzi, że obszar spełnia wymagania określone w ustawie.

Obszerny dokument zawiera charakterystykę wyodrębnionego obszaru pod względem możliwości uznania go za uzdrowisko albo obszar ochrony uzdrowiskowej, ze szczególnym uwzględnieniem dostępnych na tym obszarze naturalnych surowców leczniczych i klimatu - na terenie gminy występują złoża solanki oraz borowiny.

Zgodnie z ustawą, gmina Goczałkowice-Zdrój złożyła wniosek w październiku 2018 r. Był on poprzedzony szeregiem działań podejmowanych w celu utrzymania statusu uzdrowiska, głównie w zakresie ochrony środowiska.

Pismem z 24 września br. minister zdrowia potwierdził spełnianie przez obszar uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój wymagań określonych w ustawie. - To ważna dla nas decyzja, ponieważ jako gminie uzdrowiskowej zależy nam na tym, aby w Goczałkowicach prowadzona i rozwijana była działalność uzdrowiskowa. Status gminy uzdrowiskowej oznacza wiele obostrzeń i uwarunkowań określonych przez ministra, które kolejny raz gmina spełniła – mówi wójt Gabriela Placha.

Kolejny operat uzdrowiskowy gmina będzie musiała złożyć w 2028 r.

(źródło: UG Goczałkowice-Zdrój)

 

KK

T G+ F

Zobacz także

Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
gorący temat
Chorzy w uzdrowisku musieli czekać nawet ponad dobę!
Chorzy w uzdrowisku musieli czekać nawet ponad dobę!
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

Claudia Klein 2023-09-04 godz. 14:05
Witam, nazywam się Claudia Klein, jestem dyrektorem finansowym, udzielam pożyczek i innych usług finansowych oraz reprezentuję Spotcap Global Financial Services. Spotcap Global Financial Services to kompleksowa i godna zaufania firma pożyczkowa, która oferuje wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, takie jak; Pożyczka osobista, pożyczka biznesowa, pożyczka hipoteczna i wiele innych. Jeśli pilnie potrzebujesz usług pożyczkowych, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub wyślij SMS-a na WhatsApp za pośrednictwem: +31642117819 | i uzyskaj pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe, pożyczki zabezpieczone i niezabezpieczone, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro z oprocentowaniem 3% rocznie z okresem spłaty od 1 do 30 lat. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych. Przyznaję, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem. Dla osób, które mają problemy finansowe i potrzebują ich rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki kapitałowej od lokalnych banków lub innych instytucji finansowych ze względu na wysokie oprocentowanie, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska zdolność kredytowa lub z innych powodów Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w banku. Nasz serwis jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz otrzymać pożyczkę i sfinalizować transakcje kiedykolwiek i gdziekolwiek tego potrzebujesz Świadczymy całodobowe usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku zapytań/pytań? - Wyślij e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub wyślij SMS-a na WhatsApp za pośrednictwem: +31642117819 | & Natychmiast otrzymaj odpowiedź Twoja rodzina, przyjaciele i współpracownicy nie muszą wiedzieć, że brakuje Ci gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w Twoich rękach!!
treść:
autor:

SQL: 18