(fot. powiat)

Statuetka Żubra Pszczyńskiego dla Marzanny i Joachima Helbików

Powiat22.10.2020, 17:45

Trenerzy lekkiej atletyki i współzałożyciele LKS-u Pszczyna zostali uhonorowani najwyższym powiatowym wyróżnieniem. Ich doświadczenie i pasja przekładają się na ogromne sportowe sukcesy wychowanków.

Starosta Barbara Bandoła przyznała Statuetki Żubra Pszczyńskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu Marzannie i Joachimowi Helbikom na wniosek Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego „Centrum” Pszczyna. Wyróżnienia wręczyli 21 października, podczas zdalnej sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego, Grzegorz Nogły - członek Zarządu Powiatu i Paweł Sadza - przewodniczący Rady Powiatu Pszczyńskiego. W imieniu swoim oraz żony odebrał je Joachim Helbik.

Marzanna i Joachim Helbikowie są współzałożycielami Ludowego Klubu Sportowego w Pszczynie. Od początku jego istnienia pani Marzanna jest trenerką grupy biegów średnich i długich, a pan Joachim - trenerem grupy sprinterów i skoczków. Klub szkoli dzieci i młodzież w sekcji lekkoatletycznej. Ponadto małżonkowie współorganizują wiele wydarzeń sportowych, które cieszą się popularnością wśród sportowców i mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Marzanna Helbik jest trenerką Polskiego Związku Lekkoatletyki. Jako zawodniczka osiągnęła wiele sportowych sukcesów - to wielokrotna mistrzyni i medalistka mistrzostw Polski w biegach od 1500 m do maratonu oraz w biegach przełajowych. Joachim Helbik jest wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski w biegach krótkich.

Michał Król, Paweł Oszek, Daria Botor, Karolina Baczyńska, Joanna Helbik, Błażej Helbik, Piotr Bryła, Ewelina Gawlak, Natalia Wiera, Katarzyna Gawlak, Sylwia Indeka, Natan Fiedeń, Eliza Megger, Sylwia Indeka i Łukasz Jatczak to najbardziej znani wychowankowie Marzanny i Joachima Helbików. Jako reprezentanci LKS-u Pszczyna wywalczyli dziesiątki medali w lekkoatletycznych mistrzostwach Śląska i Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. LKS Pszczyna doczekał się także reprezentantów Polski. Natalia Wiera, Natan Fiedeń, Eliza Megger, Sylwia Indeka i Łukasz Jatczak reprezentowali z sukcesami nasz kraj w Mistrzostwach Europy i Świata.

- Przekazujemy wyrazy wielkiego szacunku i podziękowania za waszą wieloletnią pracę z młodzieżą naszego powiatu. Waszą pasją, jaką jest lekkoatletyka, zaszczepiliście zamiłowanie do sportowego, zdrowego trybu życia wielu młodym ludziom. Przekazując wasze bogate doświadczenia umożliwiliście odkrycie i rozwój sportowych talentów oraz osiąganie sportowych sukcesów - mówił Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

- Bardzo dziękuję Zarządowi Powiatu Pszczyńskiego za to wyróżnienie. Odbieramy to jako ogromne docenienie dotychczasowej i doping do dalszej pracy. Mamy nadzieję, że wszystko ułoży się tak, że będziemy mogli realizować cele sportowe i wychowawcze. Mamy uzdolnioną młodzież, dzieci, które chcą pokazać, na co je stać - mówił Joachim Helbik.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

Czesław Kondziołka otrzymał Statuetkę Żubra Pszczyńskiego
Czesław Kondziołka otrzymał Statuetkę Żubra Pszczyńskiego
Żubr Starosty Pszczyńskiego dla Fryderyka Farugi
Żubr Starosty Pszczyńskiego dla Fryderyka Farugi
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18