fot. powiat pszczyński

Żubry Starosty Pszczyńskiego dla Tomasza Bratka i Jacka Kotajnego

Pszczyna13.02.2018, 09:38

Od lat organizują wydarzenia - bale i biegi charytatywne - z których dochód przeznaczany jest na wsparcie tych, którzy potrzebują pomocy. - Nie byłoby tak szybko Domu Kulejących Aniołów i pomocy na taką skalę, gdyby nie Tomasz Bratek i Jacek Kotajny - mówił starosta Paweł Sadza, wręczając Żubry Starosty Pszczyńskiego, najwyższe powiatowe wyróżnienie.

W minioną sobotę odbył się V Powiatowy Bal Charytatywny, zorganizowany przez Tomasza Bratka i Jacka Kotajnego, współorganizowany przez powiat pszczyński. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na wsparcie budowy Domu Ojca Pio, którą prowadzi pszczyńskie Hospicjum Ojca Pio. Dochód z pozostałych balów wspierał m.in. budowę Domu Kulejących Aniołów, ale także dom dziecka czy stowarzyszenie „Razem”.

- To m.in. te bale dały szczęście ok. 80 osobom z niepełnosprawnościami, bo w styczniu tego roku został oficjalnie oddany do użytku Dom Kulejących Aniołów w Piasku. To także zasługa wszystkich osób, które uczestniczą w charytatywnych balach. Dzisiaj idziemy tą samą drogą, wspieramy budowę Domu Ojca Pio i wiemy, że dzięki wam ta pomoc będzie skuteczna. Pięknie znów pomagać. Pomagajmy, nie chcąc pomocy od tych, którym pomagamy - mówił Tomasz Bratek, witając gości V Powiatowego Balu Charytatywnego.

Starosta pszczyński, Paweł Sadza uhonorował Tomasza Bratka i Jacka Kotajnego statuetkami Żubra Starosty Pszczyńskiego „za bezinteresowną troskę, zaangażowanie i otwarte serce na potrzeby drugiego człowieka”.

- Tomasz Bratek i Jacek Kotajny połączeni ideą wsparcia i chęcią niesienia pomocy, skupili wokół siebie środowisko ludzi, którzy potrafią i chcą dzielić się z innymi swoją pracą, swoim dorobkiem. Nie byłoby Domu Kulejących Aniołów tak szybko, gdyby nie wy. Nie byłoby pomocy na taką skalę, gdyby nie wy - mówił starosta Paweł Sadza, wręczając statuetki, przy gromkich brawach gości V Powiatowego Balu Charytatywnego.
powiat pszczyński

 

Reklama

pako

T G+ F

Zobacz także

Statuetka Żubra Pszczyńskiego dla Damiana Pławeckiego
Statuetka Żubra Pszczyńskiego dla Damiana Pławeckiego
Czesław Szindler nagrodzony Żubrem Starosty Pszczyńskiego
Czesław Szindler nagrodzony Żubrem Starosty Pszczyńskiego
Dni Pszczyny: pierwszy dzień zakończy Agnieszka Chylińska
Dni Pszczyny: pierwszy dzień zakończy Agnieszka Chylińska
W Suszcu obniżono pensję wójta
W Suszcu obniżono pensję wójta
gorący temat
Śmierć w centrum Pszczyny. Zatrzymano podejrzanego
Śmierć w centrum Pszczyny. Zatrzymano podejrzanego

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19