fot. powiat pszczyński

Żubry Starosty Pszczyńskiego dla Tomasza Bratka i Jacka Kotajnego

Pszczyna13.02.2018, 09:38

Od lat organizują wydarzenia - bale i biegi charytatywne - z których dochód przeznaczany jest na wsparcie tych, którzy potrzebują pomocy. - Nie byłoby tak szybko Domu Kulejących Aniołów i pomocy na taką skalę, gdyby nie Tomasz Bratek i Jacek Kotajny - mówił starosta Paweł Sadza, wręczając Żubry Starosty Pszczyńskiego, najwyższe powiatowe wyróżnienie.

W minioną sobotę odbył się V Powiatowy Bal Charytatywny, zorganizowany przez Tomasza Bratka i Jacka Kotajnego, współorganizowany przez powiat pszczyński. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na wsparcie budowy Domu Ojca Pio, którą prowadzi pszczyńskie Hospicjum Ojca Pio. Dochód z pozostałych balów wspierał m.in. budowę Domu Kulejących Aniołów, ale także dom dziecka czy stowarzyszenie „Razem”.

- To m.in. te bale dały szczęście ok. 80 osobom z niepełnosprawnościami, bo w styczniu tego roku został oficjalnie oddany do użytku Dom Kulejących Aniołów w Piasku. To także zasługa wszystkich osób, które uczestniczą w charytatywnych balach. Dzisiaj idziemy tą samą drogą, wspieramy budowę Domu Ojca Pio i wiemy, że dzięki wam ta pomoc będzie skuteczna. Pięknie znów pomagać. Pomagajmy, nie chcąc pomocy od tych, którym pomagamy - mówił Tomasz Bratek, witając gości V Powiatowego Balu Charytatywnego.

Starosta pszczyński, Paweł Sadza uhonorował Tomasza Bratka i Jacka Kotajnego statuetkami Żubra Starosty Pszczyńskiego „za bezinteresowną troskę, zaangażowanie i otwarte serce na potrzeby drugiego człowieka”.

- Tomasz Bratek i Jacek Kotajny połączeni ideą wsparcia i chęcią niesienia pomocy, skupili wokół siebie środowisko ludzi, którzy potrafią i chcą dzielić się z innymi swoją pracą, swoim dorobkiem. Nie byłoby Domu Kulejących Aniołów tak szybko, gdyby nie wy. Nie byłoby pomocy na taką skalę, gdyby nie wy - mówił starosta Paweł Sadza, wręczając statuetki, przy gromkich brawach gości V Powiatowego Balu Charytatywnego.
powiat pszczyński

 

Reklama

pako

T G+ F

Zobacz także

Statuetka Żubra Pszczyńskiego dla Damiana Pławeckiego
Statuetka Żubra Pszczyńskiego dla Damiana Pławeckiego
Czesław Szindler nagrodzony Żubrem Starosty Pszczyńskiego
Czesław Szindler nagrodzony Żubrem Starosty Pszczyńskiego
Komunikat dla pracowników szpitala
Komunikat dla pracowników szpitala
Oddam za darmo: to może być internetowe oszustwo!
Oddam za darmo: to może być internetowe oszustwo!
Bieg Pszczyński: zapisy tylko do soboty
Bieg Pszczyński: zapisy tylko do soboty

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19