Starocie w pszczyńskim parku

20.08.2012, 13:36

Pszczyna

Giełda staroci to w Pszczynie nowość. Z okazji Dni Pszczyny została zorganizowana 18 sierpnia i wszystko wskazuje na to, że zagości tu na stałe.


Plac przy hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie wypełnił się zarówno miłośnikami staroci, jak i osobami które pojawiły się tam z ciekawości. Pomysłodawcą całego wydarzenia był Feliks Zawiła, zapalony filatelista i kolekcjoner staroci, który zachęca do pojawiania się na tego typu inicjatywach. - Przecież każdy z nas w domu ma niepotrzebne rzeczy. Po co je wyrzucać skoro można sprzedać?- mówi Feliks Zawiła.
W parku pojawiło się kilkoro sprzedawców, głównie spoza Pszczyny. Przynieśli ze sobą monety, stare książki i gazety, obrazy, ceramikę, biżuterię. Niezwykle rzadkim przedmiotem był moździerz i dzban z XVII wieku. Największym zainteresowaniem cieszyło się srebro. Zarówno antykwariuszom, jak i odwiedzającym giełdowa inicjatywa bardzo się podobała. - Giełda staroci to dobry pomysł. Należałoby jednak wydzielić część terenu dla sprzedających, a część dla tych, którzy handlują zabawkami. Nie ukrywam, że przydałaby się też większa promocja tego wydarzenia - mówi jeden z antykwariuszy, Stanisław Karaban z Katowic.

Mam jeszcze wiele wartościowych antyków np. meble, lampki i inne większe przedmioty, niestety nie mogłem ich tutaj zabrać, bo organizatorzy nie przygotowali miejsca na ich wystawę - mówi Robert z Chorzowa. Manfred Paszek z Pszczyny dodaje, że miejsce lokalizacji giełdy jest atrakcyjne dla odwiedzających. - Jestem zapalonym numizmatykiem, więc cieszę się, że w końcu coś takiego zostało zorganizowane w Pszczynie. Mam nadzieję, że giełda będzie odbywała się regularnie – mówi.

Do nadrobienia zaległości będzie jeszcze okazja, bo jak zapowiada Feliks Zawiła na przełomie października i listopada odbędzie się kolejna giełda, na którą już dziś serdecznie zaprasza.

Agnieszka Kozubek, Patrycja Kowalska

jack

T G+ F

Zobacz także

Dudziarze w  pszczyńskim parku
Dudziarze w pszczyńskim parku
Hubertus w pszczyńskim parku
Hubertus w pszczyńskim parku
„Cała Polska czyta dzieciom”
„Cała Polska czyta dzieciom”
Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców
Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców
375 zakażeń w powiecie pszczyńskim
375 zakażeń w powiecie pszczyńskim
Plenerowe Kino Skansenowe
Plenerowe Kino Skansenowe

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18