(fot. Os. Kolonia Jasna) Gmina Pszczyna stara się o pieniądze na przebudowę m.in. ul. Słonecznej.

Starają się o dotacje na przebudowę dróg - jest lista rankingowa

Powiat13.11.2017, 13:09

Wojewoda śląski zatwierdził wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach trzeciej edycji „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Jakie drogi w powiecie pszczyńskim mają szansę na dofinansowanie?

W województwie śląskim tym razem do podziału między gminy i powiaty jest 74 mln 643 tys. 514 zł. Do kategorii dróg gminnych  zgłoszono 51 wniosków na ogólną kwotę dofinansowania 59 mln 10 tys. 203 zł, z kolei do kategorii dróg powiatowych zgłoszono 34 wnioski na łączną kwotę dofinansowania 64 mln 21 tys. 466 zł.

Gmina Pszczyna stara się o pieniądze na przebudowę ul. Słonecznej i ul. Henryka Brodatego oraz rozbudowę ul. Dobrawy w Pszczynie. Projekt tej inwestycji opiewa na kwotę 6 mln 611 tys. 235 zł. Pszczyna wnioskuje o dotację w wysokości 3 mln zł. Już teraz wiadomo, że będzie o nią trudno, bo wniosek gminy Pszczyna widnieje na 47. miejscu wstępnej listy rankingowej.

Gmina Pawłowice do rządowego programu zgłosiła przebudowę ul. Konopnickiej w Golasowicach. Wnioskuje o dotację w wysokości 1 mln 544 tys. 233 zł (koszt inwestycji oszacowano na 3 mln 88 tys. 466 zł). Ten wniosek sklasyfikowano na 35. miejscu wstępnej listy rankingowej.

Zdecydowanie większą szansę na uzyskanie dotacji ma powiat pszczyński, który zgłosił do programu dwa projekty. Przebudowa ul. Wyzwolenia w Suszcu, Kryrach i Mizerowie na odcinku o skrzyżowania z DW 935 w Suszcu do skrzyżowania z ul. Uczniowską w Mizerowie znalazła się na 5. miejscu wstępnej listy rankingowej.  Wartość tej inwestycji to 6 mln zł, a wnioskowana kwota dotacji  - 3 mln zł. Natomiast przebudowa ul. Pawiej w Wiśle Małej i ul. Jedności w Studzionce widnieje na 10. miejscu. Koszt inwestycji oszacowano na  6 mln 807 tys. 630 zł, a wnioskowana kwota dotacji ma wynieść 3 mln zł.

Do 20 listopada br. wnioskodawcy, których projekty są ujęte na wstępnej liście rankingowej, mogą składać zastrzeżenia do wyników oceny merytorycznej wniosków. Zastrzeżenia będą podlegały rozpatrzeniu do 30 listopada 2017 r.

 

Reklama

Reklama

jack

T G+ F

Zobacz także

Jeszcze raz na Pawią i Jedności
Jeszcze raz na Pawią i Jedności
Tumany kurzu na osiedlu Kolonia Jasna
Tumany kurzu na osiedlu Kolonia Jasna
Wyciągnęli słupki ze świeżego betonu i sprzedali je w skupie
Wyciągnęli słupki ze świeżego betonu i sprzedali je w skupie
Nagrody starosty dla uczniów i nauczycieli
Nagrody starosty dla uczniów i nauczycieli
Dzieci z Ćwiklic i Rudołtowic odwiedziły Urząd Miejski
Dzieci z Ćwiklic i Rudołtowic odwiedziły Urząd Miejski
Pierwsze rowery oznakowane
Pierwsze rowery oznakowane
Czyste powietrze: spotkanie dla mieszkańców gminy Miedźna
Czyste powietrze: spotkanie dla mieszkańców gminy Miedźna

Komentarze:

DDD 2017-11-14 godz. 08:01
Ale przedstawić pomysł, opisać w gazetach to fajnie, co?
Mieszkaniec 2017-11-13 godz. 21:07
Chyba najwyższy czas przyjrzeć się na poważnie problemowi. Rok w rok gminne pomysły Pszczyny lądują na dole listy rankingowej, a powiatowe zawsze wysoko. Coś chyba nie za dobrze to świadczy o działalności Dobrego Gospodarza.
treść:
autor:

SQL: 20