Stanisław Gazda

Stanisław Gazda dla Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie

Pszczyna10.08.2018, 13:09

Stanisław Gazda − olimpijczyk radem z Pszczyny wsparł Hospicyjną Rowerową Drużynę Odlotową, która walczy o 100 tys. zł na cel społeczny fundowane przez Fundację Lotto.

Stanisław Gazda jest gwiazdą polskiego kolarstwa lat 60. XX wieku. Urodził się w 1938 roku w Pszczynie. Zdobył szóste miejsce na igrzyskach olimpijskich w Rzymie w 1960 r. Zajmował czołowe miejsca w Wyścigach Pokoju, Tour de Pologne, Mistrzostwach Polski oraz w wyścigach dookoła Irlandii, Rumunii, Jugosławii, Kanady, Meksyku, Wielkiej Brytanii i Szkocji. Wielokrotnie odznaczany, m.in. otrzymał Złoty Krzyż Zasługi i Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Stanisław Gazda wziął udział w klipie filmowym promującym możliwość przyłączenia się kolarzy i rowerzystów do Hospicjum św. Ojca Pio w rywalizacji „Odlottowa jazda”. W zmaganiach bierze udział 30 organizacji społecznych z całej Polski. Walczą o nagrody finansowe ufundowane przez Fundację Lotto. Najwyższa to 100 tys. zł.

Drużyna pszczyńskiego hospicjum to obecnie ponad 850 uczestników, którzy z własnej woli zarejestrowali się w drużynie i przejechane na rowerze kilometry „przekazują” na rzecz hospicjum za pomocą aplikacji Endomondo. Rywalizacja trwa do 15 września.  Drużyna pszczyńskiego hospicjum zdołała przeskoczyć z 17. miejsca na 7. Na koncie ma blisko 250 tys. przejechanych kilometrów.

Możliwość rejestracji w drużynie i pomocy hospicjum jest aktualna. Można zapisać się w każdej chwili. Szczegóły akcji znajdują się na www.hospicjumOjcaPio.pl.

Nagrodę z „OdLOTTOwej jazdy” pszczyńskie hospicjum przeznaczy na wyposażenie pierwszej części budowanego Domu Ojca Pio. Dom ten jest kompleksem, w którym zaprojektowano m.in. działalność hospicjum stacjonarnego i hospicjum domowego, przychodnię paliatywną i oddział dziennego pobytu dla osób niesamodzielnych. „Domownicy” ośrodka będą mieli zapewnioną profesjonalną opiekę medyczną, rehabilitacyjną, psychologiczną, będą otoczeni troską w domowej atmosferze, zapewniającej bezpieczeństwo i serdeczność.

jack

T G+ F

Zobacz także

Zdobywcy szczytów zebrali 38 tys. zł dla hospicjum
Zdobywcy szczytów zebrali 38 tys. zł dla hospicjum
61 Złotych Zdobywców szczytów dla hospicjum
61 Złotych Zdobywców szczytów dla hospicjum
Uszkodził wyposażenie myjni. Wpadł dzięki monitoringowi
Uszkodził wyposażenie myjni. Wpadł dzięki monitoringowi
71 dni z alarmem smogowym
71 dni z alarmem smogowym
Śląskie morze zainspirowało najlepszych fotografików
Śląskie morze zainspirowało najlepszych fotografików
Pod Rudołtowicami i Ćwiklicami
Pod Rudołtowicami i Ćwiklicami

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18