fot. powiat pszczyński

Sprawdź dane w ewidencji gruntów i budynków

Powiat18.10.2018, 09:28

Zakończyły się prace dotyczące uzupełniania danych w ewidencji budynków i gruntów na terenie Czarkowa, Ćwiklic, Jankowic, Piasku, Rudołtowic i Studzienic. Od 29 października do 19 listopada mieszkańcy będą mogli zweryfikować wprowadzone informacje.

Przez ostatnie kilka miesięcy w sześciu pszczyńskich sołectwach - Czarkowie, Ćwiklicach, Jankowicach, Piasku, Rudołtowicach i Studzienicach upoważnieni pracownicy firmy geodezyjnej zbierali dane do aktualizacji ewidencji budynków i gruntów. Sprawdzali ich przeznaczenie oraz to, czy widnieją one w istniejących rejestrach i mapach. Wszystko w celu dostosowania dokumentów do wymogów rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa. Dzięki zleconym przez powiat pszczyński pracom, mieszkańcy nie musieli sami fatygować się do urzędu.

Teraz operat opisowo-kartograficzny został uaktualniony i zostanie wyłożony do publicznego wglądu, by każdy mieszkaniec mógł się z nim zapoznać. Dlaczego warto to zrobić? - W związku z uaktualnieniem rejestru może zmienić się wymiar podatku od nieruchomości pobierany przez gminę. Mieszkańcy mają nie tylko prawo wglądu do uaktualnionego operatu, mogą także uzyskać niezbędne wyjaśnienia i zgłaszać uwagi. Na tym etapie odbywa się to bez konieczności ponoszenia kosztów związanych z opracowaniem odpowiednich dokumentów - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Projekt operatu opisowo-kartograficznego z modernizacji ewidencji gruntów i budynków Czarkowa, Ćwiklic, Jankowic, Piasku, Rudołtowic i Studzienic zostanie wyłożony do wglądu w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pszczynie przy ul. 3 Maja 10 w pokoju 016 od 29 października do 19 listopada w dniach roboczych, w następujących godzinach:
- w poniedziałki od godz. 8.00 do godz. 16.30,
- we wtorki, środy i czwartki od godz. 8.00 do godz. 15.00,
- w piątki od godz. 8.00 do godz. 13.30.

Po wyznaczonym czasie zebrane dane zostaną ujawnione w bazie ewidencji gruntów i budynków oraz przekazane burmistrzowi.
powiat pszczyński

pako

T G+ F

Zobacz także

O rozwoju szpitala i noclegowni na konwencie włodarzy
O rozwoju szpitala i noclegowni na konwencie włodarzy
Nowe udogodnienie w starostwie dla osób z niepełnosprawnościami
Nowe udogodnienie w starostwie dla osób z niepełnosprawnościami
Cykl spotkań „Dobra starość, długie życie” w Starostwie Powiatowym
Cykl spotkań „Dobra starość, długie życie” w Starostwie Powiatowym
Chochla 2019 z finalistą programu MasterChef
Chochla 2019 z finalistą programu MasterChef

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18