(fot. powiat)

Śląski NFZ widzi aktywność pszczyńskiego szpitala

Powiat31.07.2020, 17:16

Posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego poświęcone zostało tematowi finansowania szpitali. Starostowie ze Śląska spotkali się 30 lipca w Katowicach z dyrekcją Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Podczas konwentu omówiona została rola szpitali powiatowych w czasie pandemii, perspektywa finansowania zadań, w tym nieplanowanych wydatków „covidowskich" i powracania szpitali do realizacji zadań w pełnym zakresie. Starostowie zadali dyrekcji NFZ szereg pytań dotyczących finansowania szpitali powiatowych w 2021 roku.

- Z perspektywy powiatu pszczyńskiego najbardziej optymistyczne jest, że nikt dziś już nie wątpi w zasadność funkcjonowania naszego szpitala powiatowego, a śląski NFZ widzi jego aktywność w zabezpieczaniu świadczeń dla pacjentów z terenu dużo szerszego niż teren powiatu oraz gotowość do pomocy w walce z COVID-19 - podkreśla Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Na szczeblu centralnym rozważane są zmiany w systemie lecznictwa. Zdaniem dyrektora śląskiego oddziału wojewódzkiego NFZ, Piotra Nowaka, rola szpitali powiatowych w powiatach ziemskich jest niekwestionowana, a system powinien zmienić się na tyle, by samorządy powiatowe nie musiały dopłacać do ich bieżącej działalności. - To ważne zdanie, które - mam nadzieję - podzieli strona rządowa. W sierpniu odbędzie się spotkanie wojewodą śląskim na temat realnej mapy potrzeb zdrowotnych na Śląsku - dodaje starosta.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

608 tys. zł dla pszczyńskiego szpitala
608 tys. zł dla pszczyńskiego szpitala
Podsumowanie działalności szpitala
Podsumowanie działalności szpitala
Limity pasażerów w transporcie publicznym
Limity pasażerów w transporcie publicznym
Akcja ” Podziel się krwią w wakacje”
Akcja ” Podziel się krwią w wakacje”
Kolejni ozdrowieńcy w powiecie
Kolejni ozdrowieńcy w powiecie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18