Skrzydlate piękności na wystawie

02.12.2013, 14:22

Pszczyna

Ponad 150 gołębi pocztowych hodowców z oddziału Czechowice-Dziedzice, Góra i Pszczyna rywalizowało o palmę pierwszeństwa na rejonowej wystawie gołębi, zorganizowanej przez Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych oddział 0145 w Pszczynie, w świetlicy środowiskowej na Osiedlu Daszyńskiego.


Super wynikiem zakończył się występ gołębia Jana Romanki z Pszczyny, którego 6-letni samczyk w ciągu 2 lat w rywalizacji lotów zdobył 25 konkursów, pokonując na skrzydłach 10.200 km. Kolejnym rekordzistą to gołąb hodowcy Stefana Ślisza z Pszczyny - w 23 konkursach pokonał dystans 9.300 km. Po raz kolejny duży sukces na wystawie odnieśli członkowie sekcji PZHGP w Wiśle Wielkiej. Grzegorz Lazar w klasie Sport „B” swoim gołębiem zdobył pierwszą nagrodę uzyskując współczynnik 9.50. Zaś ptak Krystiana Kubicy wygrał rywalizację w klasie Sport „A” punktując coefficient 19.09.

Wyróżnione gołębie mają bardzo duże szanse na reprezentowanie Pszczyny w Międzynarodowej Wystawie Gołębi Pocztowych 2014 w Brnie.W sumie największą ilość nagród w poszczególnych klasach zdobyli: Krystian Kubica z Wisły Wielkiej - 6 nagród, Adam Figołuszka z Jankowic - 5 nagród, bracia A. i H. Kurcius z Piasku - 5 nagród, Jan Romanko z Pszczyny - 5 nagród, Marek Stawicki z Ćwiklic - 5 nagród, Grzegorz Lazar z Wisły Wielkiej - 5 nagród.

Więcej wyników na stronie www.pzhgppszczyna.pl

Wielkie podziękowania za udostępnienie pomieszczeń salki osiedlowej na zorganizowanie wystawy gołębi składamy tą drogą Zarządowi Osiedla Daszyńskiego pod przewodnictwem Janusza Prządki.

PZHGP Rejon X

AC

T G+ F

Galeria

Zobacz także

Cząstka świata na wystawie
Cząstka świata na wystawie
"Skrzydlate świnie" w Cinema City
Jedź za darmo autobusem! Europejski Dzień bez Samochodu
Jedź za darmo autobusem! Europejski Dzień bez Samochodu
Powiat edukuje rodziców i nauczycieli z zagrożeń w sieci
Powiat edukuje rodziców i nauczycieli z zagrożeń w sieci
Noc Bibliotek w pszczyńskiej bibliotece
Noc Bibliotek w pszczyńskiej bibliotece

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18