fot. KPP Pszczyna

Skontrolują punkty sprzedaży choinek, fajerwerków i karpi

Powiat14.12.2018, 10:03

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia i przedświąteczną sprzedażą choinek oraz karpi policjanci będą sprawdzać legalność pochodzenia drzewek i warunki, w jakich przetrzymywane są ryby.

Przed końcem roku pszczyńscy mundurowi skontrolują również stoiska z wyrobami pirotechnicznymi sprawdzając ich legalność oraz wiek osób kupujących petardy.

Wspólne działania policjantów i strażników miejskich mają na celu zwiększenie świadomości zarówno wśród sprzedających, jak i kupujących w zakresie właściwego traktowania ryb podczas ich masowej sprzedaży, legalności oferowanych na targowiskach choinek i zagrożeń związanych ze sprzedażą podróbek wyrobów pirotechnicznych. Te kontrole mają wpłynąć na ograniczenie nielegalnej wycinki drzew iglastych w lesie, zapewnić humanitarne traktowanie oferowanych do sprzedaży ryb oraz zapobiec ewentualnym tragediom związanym z wadliwymi petardami lub niewłaściwym obchodzeniem się z nimi.

Działania prowadzone będą głównie w rejonie placów targowych. Policjanci skupią swoją uwagę na stoiskach z karpiem i choinkami. Tuż po świętach, przyjrzą się jeszcze temu, co oferują do sprzedaży handlujący petardami. W czasie sylwestrowych zabaw zostanie bowiem odpalonych więcej fajerwerków niż przez cały rok. Jak pokazują ubiegłe lata w tę jedyną noc w roku dochodzi do kilkuset poparzeń, zranień i pożarów, a nawet wypadków śmiertelnych. Przyczyną większości z nich jest niewłaściwe użytkowanie fajerwerków i nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Najczęstsze obrażenia to oparzenia i skaleczenia głowy oraz rąk, a także urazy oczu i uszkodzenia słuchu. Obecnie znaczna większość oferowanego towaru jest prawidłowo wykonana i oznakowana, ale w dalszym ciągu nieprzestrzeganie zasad opisanych w instrukcjach przez samych klientów staje się przyczyną wypadków.

(Źródło: KPP Pszczyna)

Reklama

man

T G+ F

Zobacz także

Policja prowadzi wzmożone kontrole drogowe
Policja prowadzi wzmożone kontrole drogowe
Nowe zarzuty wobec pracownika telefonii komórkowej
Nowe zarzuty wobec pracownika telefonii komórkowej
"Perła 2019" - III edycji konkursu aktorsko-wokalno-teatralnego
"Perła 2019" - III edycji konkursu aktorsko-wokalno-teatralnego
VII Targi Edukacji, Pracy i Kariery
VII Targi Edukacji, Pracy i Kariery
17. edycja Reggae w Stodole
17. edycja Reggae w Stodole

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19