Simone z "M jak Miłość" w PCK

19.04.2007, 13:05

Pszczyna

Pszczyński Salonik Artystyczny to cykl spotkań autorskich ze znanymi i uznanymi ludźmi wszelkich dziedzin sztuki. W maju Pszczyńskie Centrum Kultury odwiedzi Agnieszka Fitkau-Perepeczko.


Popularna aktorka, modelka, fotograf oraz znawczyni dobrej kuchni. Kontrowersyjna, ale budząca sympatię. Opowie o swojej twórczości, życiu oraz odpowie na pytania publiczności 11 maja o godzinie 18.00 w Klubie 13”.
W roku 1966 ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie, a w latach 1970-1980 występowała na deskach Teatru Komedia. W tym okresie rozpoczęła się także jej kariera na wielkim ekranie (zagrała epizodyczną rolę w Lalce Wojciecha Hasa).

Wśród filmów, przy których była zaangażowana wymienić można Przygody Pana Michała, Motodramę, Nie ma róży bez ognia czy Wyspy Szczęśliwe. W tym samym czasie świetnie rozwijała się także jej kariera modelki (dla Mody Polskiej) co w 1981 roku przyczyniło się do jej wyjazdu do Australii.

W krainie kangurów Agnieszka Fitkau-Perepeczko zagrała w kilku anglojęzycznych filmach (między innymi w Prisoner, The Lancaster Miller Affair oraz The Humpty Dumpty Man). Po powrocie do kraju, zaczęła pisać książki (np. Babie lato czyli bądź szczęśliwa całe życie, Fascynacje kulinarne gwiazd i Fascynujące podróże gwiazd a ostatnio S jak Serial), a w 1998 została redaktor naczelną miesięcznika Magiczna Quchnia. Obecnie prowadzi także Akademię Babiego Lata (program wsparcia emocjonalnego dla kobiet w każdym wieku) oraz występuje w serialu M jak Miłość (Simone). (źródło: PCK)

pin

T G+ F

Zobacz także

Festyn:
Festyn: "Damy i Wojownicy Miłość & Wojna"
"Miłość - druga strona uczucia..."
12 kierowców ukaranych za przejazd na czerwonym świetle
12 kierowców ukaranych za przejazd na czerwonym świetle
Bezpłatne przejazdy dla Honorowych Dawców Krwi
Bezpłatne przejazdy dla Honorowych Dawców Krwi
„Skrawek Nieba - Artyści Dzieciom”
„Skrawek Nieba - Artyści Dzieciom”

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18