Simone z "M jak Miłość" w PCK

19.04.2007, 13:05

Pszczyna

Pszczyński Salonik Artystyczny to cykl spotkań autorskich ze znanymi i uznanymi ludźmi wszelkich dziedzin sztuki. W maju Pszczyńskie Centrum Kultury odwiedzi Agnieszka Fitkau-Perepeczko.


Popularna aktorka, modelka, fotograf oraz znawczyni dobrej kuchni. Kontrowersyjna, ale budząca sympatię. Opowie o swojej twórczości, życiu oraz odpowie na pytania publiczności 11 maja o godzinie 18.00 w Klubie 13”.
W roku 1966 ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie, a w latach 1970-1980 występowała na deskach Teatru Komedia. W tym okresie rozpoczęła się także jej kariera na wielkim ekranie (zagrała epizodyczną rolę w Lalce Wojciecha Hasa).

Wśród filmów, przy których była zaangażowana wymienić można Przygody Pana Michała, Motodramę, Nie ma róży bez ognia czy Wyspy Szczęśliwe. W tym samym czasie świetnie rozwijała się także jej kariera modelki (dla Mody Polskiej) co w 1981 roku przyczyniło się do jej wyjazdu do Australii.

W krainie kangurów Agnieszka Fitkau-Perepeczko zagrała w kilku anglojęzycznych filmach (między innymi w Prisoner, The Lancaster Miller Affair oraz The Humpty Dumpty Man). Po powrocie do kraju, zaczęła pisać książki (np. Babie lato czyli bądź szczęśliwa całe życie, Fascynacje kulinarne gwiazd i Fascynujące podróże gwiazd a ostatnio S jak Serial), a w 1998 została redaktor naczelną miesięcznika Magiczna Quchnia. Obecnie prowadzi także Akademię Babiego Lata (program wsparcia emocjonalnego dla kobiet w każdym wieku) oraz występuje w serialu M jak Miłość (Simone). (źródło: PCK)

pin

T G+ F

Zobacz także

Festyn:
Festyn: "Damy i Wojownicy Miłość & Wojna"
"Miłość - druga strona uczucia..."
O bezpieczeństwie na drodze w Osiedlowym Domu Kultury w Pawłowicach
O bezpieczeństwie na drodze w Osiedlowym Domu Kultury w Pawłowicach
Kurs fotograficzny dla początkujących. Trwają zapisy!
Kurs fotograficzny dla początkujących. Trwają zapisy!

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18