Sie ma! Orkiestra zagra na ratunek

10.01.2014, 11:07

Powiat

W niedzielę odbędzie się 22. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariuszy i atrakcji nie zabraknie na terenie powiatu pszczyńskiego.


Podczas finału zbierane będą środki na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i na rzecz godnej opieki medycznej seniorów. Hasło finału to „Na ratunek.

Jedyny pszczyński sztab będzie miał swoją siedzibę w Zespole Szkół Nr 2 na Starej Wsi. Zagrają tam Gridlock oraz Wicked Ways. Poza tym wśród atrakcji są m.in. mecz siatkówki rodzice kontra nauczyciele, kiermasz ciast i licytacje orkiestrowych gadżetów. Koncert w szkole rozpocznie się o 16, a zakończy tradycyjnie o 20 światełkiem do nieba.
Podczas 22. finału WOŚP zabraknie koncertu na pszczyńskim rynku. Będzie natomiast koncert w sali Pszczyńskiego Centrum Kultury (wstęp wolny). Od godz. 16 zaprezentują się grupy dziecięce z Dobrego Startu”, zespoły taneczne ADHD i DNW Crew z PCKu, wokaliści VoicePless oraz grupa wokalna Daisys Ladies”. Po godzinie 18.00 na scenie zabrzmią zespoły: Earth Bolt (laureaci Żubrowiska 2013), The Flee oraz Evil Unleashed.

W Suszcu główną atrakcją finału będzie mecz futsalu, podczas którego zawodnicy KWK Krupiński” zmierzą się z reprezentacją gminy Suszec (start o godz. 15 w suszeckiej hali sportowej). Publiczność oprócz kibicowania będzie mogła wziąć udział w szkoleniu z pierwszej pomocy. Planowany był też pokaz spektaklu Amatorskiej Grupy Teatralnej działającej przy Związku Górnośląskim koło Suszec, ale został odwołany. Na terenie gminy kwestować będzie 45 wolontariuszy.

Ciekawie zapowiada się również finał w Woli. O godz. 16.00 rozpocznie się koncert na parkingu przy Centrum Kultury, a na scenie pojawią się zespoły Tymin & Peus, Dj West, Wafel, Strefa, Tex. Nie zabraknie corocznej loterii, ciasta, grochówki przygotowanej przez strażaków czy światełka do nieba.

Sztab będzie także w Kobiórze, organizacją zajmuje się Stowarzyszenie Kobiórska Inicjatywa Kulturalna. W Gminnym Domu Kultury zaplanowano koncert, podczas którego wystąpią m.in. Daisy Ladies, Kabaret K2, raperka Ilona „Potania” Chylińska czy zespół rockowy Koniec Świata. Jedną z perełek, która pojawić się ma na licytacji będzie... element rozbieranego kobiórskiego wiaduktu! Start o godz. 15.

Organizatorzy finału w Goczałkowicach zapowiadają, że oprócz kwesty do puszek odbędzie się koncert w sali Urzędu Gminy (od godz. 16), podczas którego wystąpią m.in. Goczałkowicka Orkiestra Dęta, Zespół Folklorystyczny Goczałkowice i Chór Semper Communio. Wylicytować będzie można m.in. koszulkę Łukasza Piszczka.

pako

T G+ F

Zobacz także

Orkiestra zagra też w Kobiórze
Orkiestra zagra też w Kobiórze
Zagra Orkiestra Dęta
Zagra Orkiestra Dęta
Dokument "Tajemnica Ojca Pio" w Pawłowickim GOK-u
Dokument "Tajemnica Ojca Pio" w Pawłowickim GOK-u
Plebiscyt na Wolontariusza Roku Gminy Pszczyna
Plebiscyt na Wolontariusza Roku Gminy Pszczyna
Weekendowy rozkład jazdy
Weekendowy rozkład jazdy

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18