(fot: POSiR Pszczyna)

Siatkarki UKS Centrum z brązowymi medalami Mistrzostw Śląska

Powiat25.06.2020, 14:30

Zawodniczki UKS Centrum Paulina Duda i Martyna Witczak zdobyły brązowe medale Mistrzostw Śląska w Siatkówce Plażowej Młodziczek. Turniej finałowy odbył się w dniach 22-23 czerwca w Mysłowicach.

Podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki zakwalifikowały się także do Mistrzostw Polski Młodziczek, które mają się odbyć w dniach 8-10 lipca (miejsce nie jest jeszcze znane).

13.miejsce zajęła druga para reprezentująca UKS Centrum przy POSiR Pszczyna - Maja Trefon i Sonia Kania.

Zwyciężyły siatkarki MUKS Pasek Będzin Oliwia Dudek i Emilia Malkiewicz, a pszczynianki w meczu o trzecie miejsce pokonały parę z TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec Wiktoria Matusik/Oliwia Caputa. W mysłowickim finale rywalizowało 15 par wyłonionych w trzech turniejach półfinałowych.

Jeden z turniejów został rozegrany w ubiegły piątek na boiskach piaskowych przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie. O pięć przepustek do finału walczyło 18 "dwójek" z sześciu klubów - UKS Centrum, TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec, UKS Dębowianka, UKSG Blachownia, MKS Czechowice-Dziedzice /TS Żywiec i UKS Krzanowice.

Spotkanie finałowe było wewnętrzną sprawą żywczanek, bo Wiktoria Matusik i Oliwia Dudek wygrały z parą Kornelia Bul/Helena Dyduch.W meczu o trzecie miejsce kolejne reprezentantki TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN pokonały Paulinę Dudę i Martynę Witczak. Jednak w ścisłym finale to pszczynianki okazały się lepsze od wszystkich dziewczyn.