(fot. POSiR)

Siatkarki dla Niepodległej

Pszczyna13.11.2019, 07:52

W poniedziałek 11 listopada w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbył się III Turniej Minisiatkówki Dziewcząt z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Do udziału w zawodach zgłosiło się 16 zespołów z ośmiu klubów siatkarskich ze Śląska i Małopolski. Rywalizacja rozpoczęła się od zmagań w czterech grupach, z których dwa najlepsze zespoły uzyskały przepustkę do gry o miejsca 1-8, a pozostałe drużyny walczyły o miejsca 9-16.

Najlepszą drużyną III Turnieju Minisiatkówki Trójek z okazji Narodowego Święta Niepodległości, została ekipa JKS-u SMS Jastrzębie-Zdrój, która w finałowym spotkaniu pokonała pierwszy skład MKS-u MOS Wieliczka. Podium uzupełnił także drugi zespół z Wieliczki, który w spotkaniu o trzecie miejsce pokonał Olimpię Katowice. W turnieju wzięły udział cztery zespoły UKS-u Centrum, a najlepszy z nich, zajął dziewiątą lokatę.

Organizatorami imprezy były: Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz Uczniowski Klub Sportowy Centrum Pszczyna.

(źródło: POSiR)