SEKAP: jak otrzymać certyfikat

22.07.2011, 12:10

Pszczyna

Przy Urzędzie Miejskim w Pszczynie utworzony został Urząd Rejestracji Centrum Certyfikacji SEKAP. Mieści się w Ratuszu (ul. Rynek 2) - pokój nr 19 (parter), Wydział Spraw Obywatelskich (tel. 32 449 39 41).

Posiadanie certyfikatu umożliwia załatwienie spraw za pomocą Elektronicznej Skrzynki Podawczej.Do użytku dopuszcza się ważne kwalifikowane certyfikaty, wydane przez podmioty kwalifikowane świadczące usługi certyfikacyjne oraz ważne niekwalifikowane certyfikaty, wydane przez Urząd Rejestracji Centrum Certyfikacji SEKAP.Sposoby otrzymania niekwalifikowanego certyfikatu CC-SEKAP


1. Osoba (subskrybent) osobiście udaje się do Urzędu Rejestracji Centrum Certyfikacji SEKAP, z urządzeniem typu pendrive (pamięć masowa USB).
Inspektor ds. Rejestracji wprowadza do systemu dane osobowe, drukuje wniosek i umowę do podpisania oraz wystawia niekwalifikowany certyfikat CC-SEKAP w postaci pliku, który następnie nagrywa na pendrive.

LUB


2. Osoba (subskrybent) rejestruje się na stronie https://cc.sekap.pl/, dostaje na podany e-mail link aktywacyjny i składa elektronicznie wniosek o wydanie certyfikatu do wybranego Urzędu Rejestracji Centrum Certyfikacji SEKAP. Następnie osoba (subskrybent) osobiście udaje się do Urzędu Rejestracji Centrum Certyfikacji SEKAP, z urządzeniem typu pendrive (pamięć masowa USB).
Inspektor ds. Rejestracji zweryfikuje dane osobowe, wydrukuje do podpisania wniosek i umowę oraz wystawia niekwalifikowany certyfikat CC-SEKAP w postaci pliku, który następnie nagrywa na pendrive.

WAŻNE!

Do Urzędu Rejestracji Centrum Certyfikacji SEKAP należy zgłosić się z dokumentem potwierdzającym tożsamość osoby ubiegającej się o wydanie certyfikatu, tj. dowodem osobistym, paszportem lub prawem jazdy wydanym po 1 lipca 1999 r. (UM Pszczyna)

akm

T G+ F

Zobacz także

SEKAP - warsztaty w pszczyńskim ratuszu
SEKAP - warsztaty w pszczyńskim ratuszu
Szansa na certyfikat
Szansa na certyfikat
Zespół Mole zagra na Bankowej
Zespół Mole zagra na Bankowej
W pawłowickiej podstawówce powstanie patio
W pawłowickiej podstawówce powstanie patio
Nowy kontrakt dla pszczyńskiego hospicjum
Nowy kontrakt dla pszczyńskiego hospicjum
Wandale wyrwali młode drzewka
Wandale wyrwali młode drzewka

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18