Ściganie na suszeckich drogach

Suszec31.03.2015, 13:44

18 i 19 kwietnia odbędzie się pierwsza runda tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska – 4. Rajd Mikołowski. 26 marca dyrektor rajdu, Jarosław Skwarek z Automobilklubu Ziemi Tyskiej, spotkał się z uczniami Gimnazjum Publicznego w Suszcu.

W sobotę, 18 kwietnia zawodnicy już od rana będą zapoznawać się z trasą, pokonując odcinki zgodnie z przepisami ruchu drogowego, natomiast wieczorem o godz. 19.00 na mikołowskim rynku odbędzie się ceremonia startu, po której uczestnicy wyruszą na widowiskowy odcinek specjalny rozgrywany w centrum Mikołowa.

Drugiego dnia rajdu, w niedzielę 19 kwietnia, załogi będą miały do pokonania trzy, przejeżdżane dwukrotnie odcinki specjalne: w Gostyni, Żorach oraz Suszcu. Po przejechaniu pierwszej pętli (czyli jednokrotnego przejazdu na każdym z trzech OeSów) rajdowcy zjadą do parku serwisowego zlokalizowanego pod Centrum Handlowym Auchan w Mikołowie.

26 marca dyrektor rajdu, Jarosław Skwarek z Automobilklubu Ziemi Tyskiej, przeprowadził spotkanie z uczniami Gimnazjum w Suszcu, by omówić z nimi zasady bezpiecznego kibicowania. Na spotkaniu obecny była także Jakub Lesiak, kierowca rajdowy z Pszczyny. Młodzież miała okazję z bliska zobaczyć „rajdówkę” Roberta Gabryszewskiego, która obsługiwana jest przez firmę Rally Technology z Rybnika, z którą dwa lata temu Kajetan Kajetanowicz zdobył tytuł rajdowego mistrza Polski.

Automobilklub Ziemi Tyskiej, organizator rajdu, jest także fundatorem nagród w konkursie fotograficznym na najlepsze zdjęcie z rajdu, organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu. Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie kulturasuszec.pl.

Automobilklub rokrocznie organizuje towarzyszącą rajdowi imprezę promującą bezpieczeństwo ruchu drogowego. W sobotę, 18 kwietnia na parkingu Centrum Handlowego Auchan w Mikołowie odbędzie się akcja „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”, organizowana wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach. Akcja ta będzie połączona z konkursem składającym się z dwóch części: testu teoretycznego sprawdzającego znajomość zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz części praktycznej, w której skład wejdą: symulator dachowania, badanie czasu reakcji, pierwsza pomoc oraz slalom pokonywany swoim samochodem. Automobilklub zaprasza młodych kierowców z Suszca do wzięcia udziału w konkursie.

Drugiego dnia rajdu, w niedzielę imprezą towarzyszącą będzie natomiast zlot pojazdów zabytkowych. Właściciele tych pojazdów spotkają się na mikołowskim rynku ok. godz. 10.00, by następnie pokonać trasę rajdu w kolumnie. Meta zlotu będzie miała miejsce na rynku w Żorach.

Załogi rywalizujące w rajdzie to licencjonowani kierowcy i piloci rajdowi z całego kraju. Nad bezpieczeństwem kibiców czuwać będę przeszkoleni sędziowie zabezpieczenia oraz policja. Wszystkie szczegóły dotyczące rajdu, konkursów oraz utrudnień będzie można znaleźć na stronie www.rajd.mikolow.pl.

Informacje dla mieszkańców Suszca

Harmonogram przejazdu samochodów rajdowych w niedzielę, 19 kwietnia: odcinek specjalny 2/5 Gostyń, godz.: 11.25, 14.24; odcinek specjalny 3/6 Żory, godz.: 12.08; 15.07; odcinek specjalny 4/7 Suszec, godz.: 12.36, 15.35.

W związku z rajdem niektóre drogi będą w tym czasie wyłączone dla ruchu. Zamknięcie dróg nastąpi na godzinę przed pierwszym przejazdem danego odcinka. Na odcinku Suszec krótka przerwa pozwalająca mieszkańcom przemieścić się, planowana jest ok. godz. 14.10. Organizatorzy proszą, by chęć wjazdu lub wyjazdu ze swojej posesji zgłosić wcześniej najbliższemu sędziemu zabezpieczenia. Samowolne wjechanie na trasę może grozić wypadkiem.

Rajd będzie przebiegał następującymi ulicami: Brzozowa, Piaskowa, Dolna, Powstańców śl., Na Grabówki, Okrężna, Zgońska, Królówka.

jack

T G+ F

Zobacz także

"Na kole bez gmina" - rodzinny rajd rowerowy w Suszcu
W niedzielę na ulicach Suszca będą się ścigać rajdowcy
W niedzielę na ulicach Suszca będą się ścigać rajdowcy
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18