(fot. UG Goczałkowice-Zdrój)

Solankowa i Sołecka za ponad 2,2 mln zł

Goczałkowice-Zdrój12.08.2019, 07:11

Rozpoczęły się dwie duże inwestycje drogowe w Goczałkowicach. Za ponad 2,2 mln zł przebudowane zostaną ulice Solankowa i Sołecka.

Rozpoczęły się roboty na ul. Solankowej i Sołeckiej. Prace są realizowane ze środków gminy, a także dzięki promesie na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, jaką gmina otrzymała z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, w wysokości 1 mln 80 tys. zł.

Na ul. Sołeckiej jezdnia zostanie przebudowana na długości 495 mb. Wykonane zostaną nowe warstwy nawierzchni z asfaltobetonu, planowana jest też wymiana warstw konstrukcyjnych, wymiana obustronnie krawężników wzdłuż jezdni oraz przebudowa zjazdów do bram wjazdowych posesji z kostki betonowej. Ponadto, wymienione zostaną zniszczony kolektor kanalizacji deszczowej na długości prawie 473 mb, studnie i wpusty uliczne. Roboty za ponad 1 mln 288 tys. wykonuje firma Usługi Budowlane i Transportowe Jerzy Żukowski z Pisarzowic.

Zakres prac na ul. Solankowej obejmuje natomiast przebudowę drogi na długości ok. 280 mb, o szerokości jezdni 5 mb, a także przebudowę odcinka ul. Rolnej na długości ok. 90 metrów, w tym wykonanie nowej nawierzchni z asfaltobetonu oraz wymianę warstw konstrukcyjnych, wymianę obustronnie krawężników wzdłuż jezdni oraz przebudowę zjazdów indywidualnych do posesji. W ramach zadania wybudowany zostanie kolektor kanalizacji deszczowej na długości 145 mb oraz 74 mb kanalizacji wraz z zabudową studni rewizyjnych oraz wypustów ulicznych i przykanalików. Inwestycję wartą 940 tys. 698 zł 19 gr realizuje firma FUH M&S „Bruk” M. Szczygieł, Sz. Zieleźnik, s.c.

Obie inwestycje powinny być gotowe do końca października br.

(źródło: UG Goczałkowice-Zdrój)

KK

T G+ F

Zobacz także

Trwa remont Górniczej w Pawłowicach
Trwa remont Górniczej w Pawłowicach
Remont cząstkowy na DW 933
Remont cząstkowy na DW 933
PALP: sezon oficjalnie zakończony
PALP: sezon oficjalnie zakończony
Samochodowe Kino Objazdowe zawita do Pszczyny
Samochodowe Kino Objazdowe zawita do Pszczyny

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18