Samorządowcy ziemi pszczyńskiej wicemistrzami Polski

04.10.2011, 11:18

Powiat

Reprezentacja samorządowców ziemi pszczyńskiej zajęła 2. miejsce podczas III Mistrzostw Polski Samorządowców w Piłce Nożnej. W zawodach, które odbywały się w Zakopanem startowało 35 drużyn.

Zmagania organizowane są od 2009 roku. Dwie wcześniejsze edycje rozgrywane były w nadmorskim Rewalu. Reprezentacja Ziemi Pszczyńskiej za pierwszym razem zdobyła brąz, zaś w zeszłym roku złoto. Teraz impreza rozgrywana była w Zimowej Stolicy Polski. Prawo gry w tych zawodach mają: radni, pracownicy urzędów marszałkowskich, starostw powiatowych, urzędów gmin, a także podległych im jednostek pomocniczych i organizacyjnych.

Pszczyńscy samorzadowcy w drodze do finału pokonali m.in. UM Kolbuszowa Samorząd Rakoniewice i UM Zakopane, Gminę Nadarzyn. W półfinale ograli reprezentację ze Skarżyska Kamiennej.

W finale spotkali się z reprezentacją Urzędu Miejskiego z Zielonej Góry. Każda z drużyn grała otwartą piłkę, nastawioną głównie na ofensywę. Wydawało się, że gra przebiegać będzie pod nasze dyktando, tym bardziej, że w pewnym momencie rywale grali w osłabieniu. Fakt ten nie miał jednak znaczenia, bo właśnie kiedy zielonogórzanie grali jednym zawodnikiem mniej, wyprowadzili akcję, po której objęli prowadzenie. Było to tym bardziej bolesne, ponieważ chwilę wcześniej Bienioszek nie wykorzystał znakomitej okazji na gola. Nie skończyła się jeszcze pierwsza połowa, a rywale zadali drugi cios, dzięki czemu prowadzili 2:0. Po przerwie staraliśmy się odwrócić losy meczu, ale dopiero na kilka minut przed końcem Marcin Górny zdołał strzelić bramkę. Chwilę później Zbigniew Marczyk (były sędzia międzynarodowy) zakończył zawody.

Jak po każdym przegranym meczu czuliśmy smutek. Mogliśmy obronić mistrzostwo, ale nie udało się. Dotarcie do finału rozgrywek, w których brało udział 35 zespołów jest jednak wielkim sukcesem. Staliśmy się też najbardziej utytułowanym zespołem Mistrzostw Polski Samorządowców w piłce nożnej. Gra naszego zespołu w Zakopanem nie umknęła organizatorom, którzy dwóm zawodnikom Ziemi Pszczyńskiej: Marcinowi Bienioszkowi i Radosławowi Jeleniowi przyznali wyróżnienia” - czytamy na stronie internetowej Powiatowego Ośrodka Sportu w Pszczynie.

Skład reprezentacji ziemi pszczyńskiej: Paweł Sadza (Starosta Pszczyński), Leszek Szczotka (Przewodniczący Rady Miejskiej w Pszczynie), Szymon Sekta (Sekretarz Powiatu), Grzegorz Kuczera (Radny Rady Miejskiej w Pszczynie, Dyrektor ZS nr 3 Specjalnych), Marian Ogrodnik (zastępca Dyrektora ZS nr 3 Specjalnych), Józef Bałuch (Urząd Miejski w Pszczynie), Michał Puchała (nauczyciel PZS nr 2 Pszczyna), Marek Kloc (nauczyciel SP 4 Pszczyna i SP 6 Czarków), Marcin Bienioszek (nauczyciel ZSE Pszczyna), Wojciech Bałuch, Radosław Jeleń, Szymon Skrzypiec (wszyscy POSiR Pszczyna), Marcin Górny (MORiS Pszczyna). Kierownicy drużyny: Witold Wiktorczyk (Członek Zarządu Powiatu) oraz Maciej Stieber (Radny Rady Miejskiej w Pszczynie, Dyrektor POSiR Pszczyna). (źródlo: POSiR Pszczyna)