Samolot z ciałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego wylądował już w Polsce

11.04.2010, 15:49

Samolot z ciałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego wylądował już w Polsce. Po uroczystości, trumna z jego ciałem zostanie przewieziona w kondukcie do Pałacu Prezydenckiego.

Na warszawskim Okęciu są już m.in. premier Donald Tusk, pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski, ministrowie, parlamentarzyści oraz duchowni. Swojego brata wita również Jarosław Kaczyński. Obecna jest też córka Lecha i Marii Kaczyńskich - Marta.
Podczas uroczystości na lotnisku, krótką modlitwę odmówi kardynał Józef Glemp. Następnie odegrany zostanie sygnał Śpij kolego”. - Trumna z ciałem prezydenta zostanie przeniesiona do karawanu i ulicami Warszawy przewiezie trumnę do kaplicy prezydenckiej w Pałacu Prezydenckim - poinformował rzecznik MON.

Putin pożegnał prezydenta Kaczyńskiego

Wylot trumny z ciałem prezydenta poprzedziła krótka ceremonia pożegnalna na lotnisku w Smoleńsku. Podczas przekazania trumny obecny był Władimir Putin.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych i MON informowały, że razem z ciałem Lecha Kaczyńskiego do Warszawy trafią w niedzielę jeszcze trumny Ryszarda Kaczorowskiego i Krzysztofa Putry. Potem poinformowano jednak, że dziś do Polski przyleci jednak tylko samolot z trumną prezydenta.

Krewni ofiar już w Rosji


Ciała pozostałych ofiar są w Moskwie. Rosjanom udało się zidentyfikować - według agencji Interfax (do godziny 14:50 - czasu rosyjskiego) - 81 ofiar. Do stolicy Rosji trafiały one w nocy, transportowane śmigłowcami.

Pierwsi krewni zmarłych są już w Moskwie. Jak informuje źródło agencji RIA-Nowosti decyzja o wysłaniu ciał tam, a nie do Warszawy, została podjęta w zgodzie z rosyjskim prawodawstwem”.

Tragedia, jakiej nie widział świat


Na miejscu katastrofy w Smoleńsku cały czas pracuje wiele osób. - W likwidacji następstw katastrofy lotniczej biorą udział 802 osoby i 124 jednostki techniczne, w tym trzy samoloty - informował jeszcze w niedzielę rano przedstawiciel ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych Rosji.

Pod Smoleńskiem zginęli prezydent Lech Kaczyński z małżonką i ponad 90 innych osób, w tym przedstawiciele parlamentu, urzędów państwowych, wojska i Rodzin Katyńskich. Polska delegacja udawała się na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy mordu katyńskiego. Premier Donald Tusk nazwał katastrofę tragedią, jakiej nie widział współczesny świat”.


(źródło: TVN24.pl)

akm

T G+ F

1

1

Zobacz także

Radni nie chcą, by rondo nosiło imię prezydenta Kaczyńskiego
Radni nie chcą, by rondo nosiło imię prezydenta Kaczyńskiego
Trumna z ciałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Pałacu Prezydenckim
Trumna z ciałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Pałacu Prezydenckim
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18