(fot. UM)

Samochodowe Kino Objazdowe zawita do Pszczyny

Pszczyna10.07.2020, 08:48

Brak możliwości organizowania dużych imprez masowych, takich jak np Dni Pszczyny spowodował poszukiwania nowych, oryginalnych form odbioru kultury. Jedną z nich jest SKO - Samochodowe Kino Objazdowe.

W kilkunastu sołectwach i osiedlach Pszczyny odbędą się bezpłatne pokazy filmowe, w których będzie można zobaczyć najlepsze polskie komedie. Cykl rozpocznie się 17 lipca i trwać będzie do końca sierpnia. Na dobry początek - dwa filmy w reżyserii Marka Koterskiego: „Nic śmiesznego” oraz „Porno”. Pierwszy seans odbędzie się 17 lipca (piątek) na parkingu przy Szkole Podstawowej nr 1, kolejny 18 lipca (sobota) na boisku sportowym w Porębie. Początek seansów o godzinie 21.00, wjazd od 20.00.

Filmy wyświetlane będą na wielkim, profesjonalnym ekranie, a dźwięk będzie słyszalny w samochodowych odbiornikach radiowych. W związku z epidemią koronawirusa uczestników pokazów obowiązują specjalne zasady - przed przyjazdem prosimy o zapoznanie się z nimi. Organizatorami SKO są Urząd Miejski w Pszczynie oraz Pszczyńskie Centrum Kultury.

- Samochodowe Kino Objazdowe to kolejna z letnich propozycji kulturalnych dla mieszkańców naszej gminy. Z racji odwołania w tym roku wielu wydarzeń rozrywkowych przygotowaliśmy serię wydarzeń, które będą gwarantowały bezpieczeństwo uczestników. Ideą jest organizacja seansów w większości sołectw i osiedli naszej gminy. Zapraszam wszystkich - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

(źródło: UM)

KK

T G+ F

Zobacz także

Kolejne seanse Samochodowego Kina Objazdowego
Kolejne seanse Samochodowego Kina Objazdowego
Dziś w Jankowicach
Dziś w Jankowicach "Chłopaki nie płaczą"
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18