SALF: Ruszyły rozgrywki

27.11.2006, 12:46

Ruszyły rozgrywki w Suszeckiej Amatorskiej Lidze Futsalu. W tym roku w lidze wystartowało 14 drużyn.

Są wśród nich czołowe ekipy poprzedniego sezonu (m.in. Imperium, Cadi car, ATS Jakub czy Kryry). Są dwie drużyny GKS Futsal Pawłowice, czyli klubu, który w poprzednim sezonie uczestniczył w II lidze ogólnopolskiej. Jest także bardzo silna ekipa z Jankowic.W tym sezonie do rozgrywek dopuszczeni zostali piłkarze występujący w klubach piłkarskich z naszego terenu (do tej pory w SALF-ie mogli grać piłkarze zrzeszeni, ale tylko z terenu gminy Suszec). Z prawa tego skorzystało już kilka ekip, dlatego na parkiecie hali w Suszcu prezentują się m.in. Michał Mach (Pniówek), Arkadiusz Dyrda, Jacek Biedrzycki, Błażej Gad (wszyscy Czarni Piasek), Tomasz Tomanek (Znicz Jankowice) czy Andrzej Żupa (Nadwiślan Góra).

Rywalizacja o miejsca w rozgrywkach na pewno będzie bardzo zacięta i emocjonująca. Jest co najmniej kilka zespołów, które mają mistrzowskie aspiracje. Już w pierwszej kolejce doszło do dwóch ciekawych pojedynków. Najpierw druga drużyna Futsalu stoczyła fascynujący pojedynek z Jankowicami.

Pierwsza połowa należała do pawłowiczan. Strzelili trzy gole, co pozwoliło im kontrolować grę. Rywale w tym czasie gry prezentowali głównie bardzo nieskuteczną grę pod pawłowicką bramką. Drugą połowę Futsal zaczął od podwyższenia wyniku na 4:1.

Od tego momentu jankowiczanie rzucili wszystko na jedną szalę i zdecydowanie zaatakowali rywali, raz po raz siejąc popłoch pod bramką Wojciecha Tworusa. Byli jednak w tych działaniach bardzo nieskuteczni. Na dwie minuty przed końcem meczu Jankowice doprowadzili do stanu 3:4. Chcąc doprowadzić do remisu wycofali bramkarza, ale gola przypieczętowującego wygraną zdobyli rywale.

W następnym pojedynku grała pierwsza drużyna Futsalu z Kryrami. Dwie bramki szybko zdobyli ci pierwsi, ale do przerwy był remis, a w drugiej części gry kryrzanie dorzucili kolejne trafienia. I mimo że Futsal trzy razy znalazł sposób na bramkarza Kryr, Damiana Biolika, to i tak wygrała jego ekipa.

Ciekawie było w meczu inauguracyjnym. Mieszko już po 13 minutach prowadził z Elektrownią Łaziska 5:0. Od momentu straty piątej bramki, do gry przystąpili łaziszczanie i zdobyli kolejne... sześć goli. Mieszko wyrównał na... minutę przed końcem meczu. Mógł nawet wygrać, ale Łukasz Mika nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego.

Pierwszym liderem została drużyna Pędzących Imadeł z Piasku, która pokonała Mizerów 5:2. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

Komplet wyników I kolejki:
Mieszko – Solidarność Elektrownia Łaziska 6:6 (5:3)
Gole: Mika (3), Damian Gruszka, Pasternak, Jarząbek (Mieszko) oraz Mazur (3), Zastawny, Dawid Gruszka (samobójcza), Dyrska (Elektrownia)

The Blues Żory – Hotel Imperium 0:2 (0:1)
Gole: A. Wala, Kubiczek

Banany/Termex – ATS Jakub 1:3 (1:2)
Gole: Kania (Banany/Termex) oraz Wojciech, Tomża, Ścigała (Jakub)

GKS Futsal II – Jankowice 5:3 (3:1)
Gole: Chrapek (2), Niebisz, Kotkowski, Mach (Futsal II) oraz Żupa (2), Bałuch (Jankowice)

GKS Futsal – Kryry 5:7 (2:2)
Gole: Brzyszkowski (2), Szefer, Meredyk, Banasik (Futsal) oraz P. Ksiądz (4), Paszek, Oslislok, K. Ksiądz (Kryry)

Mizerów – Pędzące Imadła 2:5 (0:3)
Gole: Buchta (Mizerów) oraz Pęszor, Pryszcz, Skwarek, Urbańczyk, Chodzidło (Pędzące Imadła).