SALF: Odrabiali, nadrabiali

11.12.2006, 00:30

Miniony weekend w Suszeckiej Amatorskiej Lidze Futsalu został poświęcony odrabianiu zaległości z dwóch pierwszych kolejek. Awansem zostało też rozegrano spotkanie trzeciej kolejki pomiędzy Hotelem Imperium a GKS Futsal II Pawłowice.

Piątkowe odrabianie rozpoczęło się od meczu Jankowic z Futsalem Pawłowice. W pierwszej kolejce obie drużyny poniosły porażki, ale z mocnymi przeciwnikami. Mecz ten dobrze rozpoczęli pawłowiczanie. Dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale za każdym razem rywale odrobili straty.Bramkę na 2:2 świetnym strzałem z dystansu zdobył... bramkarz Jankowic, Arkadiusz Dyrda. W drugiej połowie jego koledzy zdobyli kolejne cztery gole, na które Futsal odpowiedział tylko dwa razy.

Wymarzony początek mieli gracze ATS-u Jakub z rezerwami Futsalu. Już w pierwszej akcji objęli prowadzenie za sprawą Andrzeja Górnego. Przewagę posiadali jednak rywale i tylko kwestią czasu było kiedy zdobędą swoje bramki. W pierwszej połowie dwa razy trafili do bramki „Jakubów” dwa razy, po przerwie trzy i pewnie zainkasowali trzy punkty.

W trzecim meczu spotkał się TS II Suszec i Cadi Car. „Samochodziarze” prowadzili już 2:0, ale nonszalnacka gra sprawiła, że po pierwszych 20. minutach gry był remis. Po zmianie stron zdobyli kolejne trzy gole i podobnie jak w pierwszej połowie poczuli się już zwycięzcami tego meczu. Suszcanie zdobyli jednak dwa gole i w końcówce zrobiło się nerwowo. Na szczęście dla pszczynian, na sekundy przed końcem pojedynku „kropkę nad i” postawił Marcin Żymańczyk.

W sobotę odbył się mecz awansem z trzeciej kolejki pomiędzy Imperium a rezerwami Futsalu. W terminie, w którym miało się to spotkanie rozegrać (17.XII), „hotelarze” będą reprezentować SALF na mistrzostwach Śląska amatorskich lig futsalowych, które odbędą się w Brennej. W pszczyńsko-pawłowickim pojedynku padł remis 2:2, a największych emocji kibice doczekali się w samej końcówce meczu. Najpierw na prowadzenie swój zespół wyprowadził Łukasz Kubiczek, ale na minutę przed ostatnim gwizdkiem sędziego wyrównał Michał Mach. Oba zespoły z siedmioma punktami prowadzą w tabeli. Futsal II jest pierwszy dzięki lepszemu bilansowi bramek. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

Wyniki spotkań:
Jankowice – GKS Futsal 6:4 (2:2)
Gole: Łukasz Bałuch, Arkadiusz Dyrda, Tomasz Tomanek, Marcin Szczypior, Damian Moń, Andrzej Żupa (Jankowice) oraz Marcin Bienioszek (2), Jarosław Szefer, Radosław Borowski (Futsal)

ATS Jakub – GKS Futsal II 1:5 (1:2)
Gole: Andrzej Górny (Jakub) oraz Artur Miły (2), Szymon Kiełkowski (2), Michał Mach (Futsal II)

TS II Suszec – Cadi Car 4:6 (2:2)
Gole: Paweł Kumor, Sebastian Palarczyk, Marek Kumor, Jarosław Poloczek (TS II) oraz Dawid Otremba (2), Tomasz Paszek, Mateusz Żemła, Maciej Grygier, Marcin Żymańczyk (Cadi Car)

Hotel Imperium – GKS Futsal II 2:2 (0:0)
Gole: Łukasz Kubiczek (2, Imperium) oraz Michał Mach (2, Futsal II).