fot. archiwum Escape room w dawnym kinie Wenus działa od 2016 roku.

Są uchybienia, ale mogą dalej działać

Pszczyna, Goczałkowice-Zdrój02.02.2019, 12:30

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej przeprowadziła kontrole w escape roomach znajdujących się na terenie powiatu pszczyńskiego. Zarówno Cinema Escape, jak i Komnata Rycerza Goczała mogą dalej przyjmować klientów.

W związku z pożarem w escape roomie w Koszalinie, w wyniku którego śmierć poniosło pięć osób, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zarządziło kontrole we wszystkich escape roomach w kraju. W powiecie pszczyńskim są dwa takie obiekty – Cinema Escape w Pszczynie oraz Komnata Rycerza Goczała w Goczałkowicach-Zdroju. Podczas czynności kontrolno-rozpoznawczych strażacy stwierdzili łącznie 12 nieprawidłowości. Głównie z zakresu ewakuacji oraz ochrony przeciwpożarowej. Oba escape roomy mogą jednak przyjmować klientów. – Obiekty nie wymagały wydania zakazu użytkowania – informuje rzecznik KP PSP w Pszczynie, Mateusz Ceputa. Strażacy zobowiązali właścicieli do usunięcia nieprawidłowości.

Jak przyznają w Cinema Escape straż i Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego zaleciły m.in. modernizację oświetlenia awaryjnego oraz poszerzenie dwóch otworów drzwiowych o ok. 10 cm. Właściciele zapewniają, że obiekt jest bezpieczny. Sami zdecydowali o zamknięciu lokalu, aby jak najszybciej móc usunąć nieprawidłowości. - Nie mamy problemu z kontrolami. Wiemy jak ważne jest bezpieczeństwo i zawsze o nie dbamy – mówi Michał Olejnik, pracownik Cinema Escape.

Obiekt wyposażony jest m.in.: w instrukcję postępowania na wypadek pożaru, oznakowanie kierunków ewakuacji oraz wyjść awaryjnych, gaśnice posiadają aktualny przegląd techniczny. W escape roomie są dwa wyjścia ewakuacyjne, sprawny monitoring wraz z odbiorem dźwięku, gracze są obserwowani przez cały przebieg rozgrywki, mają stały kontakt z obsługą przez krótkofalówki, a w przypadku ich awarii możliwy jest odrębny system komunikacji z graczami przez mikrofon. Co najważniejsze, w każdej chwili można opuścić przestrzeń gry, a drzwi wejściowe pozostają otwarte.

Obiekt ma również własne zasady. W środku same nie mogą przebywać osoby poniżej 18. roku życia. Konieczna jest obecność dwóch opiekunów. Wszystko ma sprawić, że ryzyko podczas zabawy będzie zerowe.

Kontrola zawitała również do Komnaty Rycerza Goczała, która znajduje się w części budynku dworca kolejowego w Goczałkowicach-Zdroju. Jak informuje Dawid Krzepina, podinspektor ds. zamówień publicznych w urzędzie gminy, kontrola KP PSP w Pszczynie nie miała uwag z zakresu ewakuacji graczy. Ścieżki w obiekcie zostały należycie zachowane. Uchybienia dotyczyły całości budynku. Dlatego Komnata Rycerza Goczała pozostała otwarta dla gości.

Reklama

man

T G+ F

Zobacz także

Cinema Escape wznawia działalność
Cinema Escape wznawia działalność
A jednak nie mogą działać
A jednak nie mogą działać
Nowe oświetlenie przejścia na ulicy Bielskiej
Nowe oświetlenie przejścia na ulicy Bielskiej
Zamknięto mostek na Pszczynce
Zamknięto mostek na Pszczynce
Gmina przebuduje ulicę Lercha
Gmina przebuduje ulicę Lercha
Kto zostanie „Uskrzydlonym”?
Kto zostanie „Uskrzydlonym”?

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19