fot. UM Pszczyna

Ruszyły zapisy do Biegu Pszczyńskiego

Pszczyna18.02.2019, 09:04

To już ósma edycja wyczekiwanego sportowego wydarzenia w Pszczynie. Choć bieg odbędzie się dopiero 2 czerwca, zapisać można się już dziś.

Opłata startowa pozostaje bez zmian. Przy zgłoszeniu udziału do 15 marca jest to 45 zł, a w późniejszym terminie, do 26 maja - 55 zł. Zgłosić swój udział można również w dniu imprezy - wtedy opłata wyniesie 70 zł.

Zgodnie z obietnicą organizatorów, co roku zmieniany będzie motyw przewodni imprezy. Podczas poprzedniej, siódmej edycji biegu królował żubr. Jako że nieodłącznym symbolem Pszczyny jest księżna Daisy, motywem przewodnim tegorocznego biegu została właśnie daisy, czyli z języka angielskiego stokrotka.

Wydarzenie co roku jednoczy nie tylko mieszkańców Pszczyny i okolic, ale również osoby spoza powiatu. Impreza kierowana jest zarówno dla tych zapalonych biegaczy, jak i amatorów - trasa licząca 10 km nie wymaga dużego przygotowania, a można to zrobić wspólnie pod okiem profesjonalnych trenerów, w ramach akcji „Pszczyna biega”, która jest cyklem treningów przygotowawczych do biegu.

Impreza przybiera formę rodzinnego pikniku z wieloma atrakcjami dla każdej grupy wiekowej. Przed biegiem głównym dla osób od 16. roku życia, zdrową rywalizację rozpoczną najmłodsi w ramach biegów juniorskich.

- Główną motywacją, aby co roku wraz z Urzędem Miejskim oraz Miejskim Ośrodkiem Rekreacji i Sportu organizować bieg w Pszczynie jest to, że mamy szansę propagować zdrowy styl życia i zachęcać do uprawiania sportu. Aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, dlatego takie pozytywne nawyki warto zaszczepiać już od najmłodszych lat - mówi pomysłodawca biegu, Jacek Jucha, prezes Carbo Asecura S.A.

Carbo Asecura Bieg Pszczyński o Puchar Burmistrza to również wydarzenie charytatywne. Co roku podczas biegu w pszczyńskim parku można spotkać wolontariuszy z puszkami, zbierających środki dla chorego dziecka z naszego regionu.

- Co roku odwiedzają nas całe rodziny biegowe. Mamy ogromną satysfakcję, ponieważ wiele osób przyjeżdża ze swoimi dziećmi, którzy biorą udział w imprezach towarzyszących. Oznacza to, że w ciągu jednego dnia w pszczyńskich zawodach bierze udział prawie 2 tys. osób. Tak będzie i w tym roku. Gorąco zachęcam do startu - przyznaje burmistrz Dariusz Skrobol.

Zapisów na bieg można dokonać TUTAJ.
UM Pszczyna

pako

T G+ F

Zobacz także

Urzędnicy zagrali w filmie promującym bieg
Urzędnicy zagrali w filmie promującym bieg
V Carbo Asecura Bieg Pszczyński o Puchar Burmistrza: oto trasa
V Carbo Asecura Bieg Pszczyński o Puchar Burmistrza: oto trasa
66-latek ukradł telefon, bo chciał "znaleźne"
66-latek ukradł telefon, bo chciał "znaleźne"
Policja szuka świadków wypadku w Górze
Policja szuka świadków wypadku w Górze
6-letni chłopiec wypadł z okna
6-letni chłopiec wypadł z okna

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18