Od lewej: Grażyna Łebecka, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży „Omnibus”, Barbara Bandoła, starosta pszczyński, Marcin Leśniewski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

Ruszyła zbiórka pieniędzy na sprzęt dla szpitala

Powiat26.02.2019, 14:35

Każdy mieszkaniec powiatu pszczyńskiego od teraz może wesprzeć Szpital Powiatowy w Pszczynie. Stowarzyszenie „Omnibus” z Pszczyny uruchomiło zbiórkę pieniędzy na nowoczesny sprzęt medyczny.

Wspólne przedsięwzięcie Stowarzyszenia „Omnibus”, dyrekcji Szpitala Powiatowego w Pszczynie oraz władz powiatu pszczyńskiego jest odpowiedzią na sygnały płynące od przedstawicieli pszczyńskich firm, instytucji i mieszkańców.

- Często zadawano mi pytanie, w jaki sposób można wesprzeć Szpital Powiatowy w Pszczynie. Mam nieodparte wrażenie, że ta dobra energia wokół szpitala, która w lipcu ub. roku pozwoliła reaktywować szpital, trwa. Dlatego poprosiliśmy o współpracę Stowarzyszenie „Omnibus”, które działa na terenie powiatu  pszczyńskiego od 14 lat i cieszy się dużym zaufaniem. Na podstawie porozumienia wszyscy mamy teraz możliwość, żeby w oparciu o konto „Omnibusa” składać środki na doposażenie szpitala – mówi Barbara Bandoła, starosta powiatu pszczyńskiego.

- Naszym atutem jest to, że jesteśmy małym stowarzyszeniem, działającym na skalę lokalną. W związku z tym bolączki szpitala są nam bliskie. Stąd chęć uczestniczenia w przedsięwzięciu – dodaje Grażyna Łebecka, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży „Omnibus”.

Szpital Powiatowy w Pszczynie potrzebuje nowego sprzętu medycznego o wartości szacowanej na 900 tys. zł.

- Nic nie da się zrobić, jeśli chodzi o wymagania współczesnej medycyny bez odpowiedniego sprzętu. Takich urządzeń w  szpitalu, które chcielibyśmy mieć, żeby zaopatrzyć naszych pacjentów w sposób możliwie pewny i skuteczny, jest ogromna ilość. Spośród tej ogromnej ilości wybraliśmy te, bez których absolutnie nie da się funkcjonować, a które wymagają wymiany, unowocześnienia bądź zmiany statusu z urządzeń, które wypożyczamy na własne – mówi Marcin Leśniewski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

Pieniądze ze zbiorki zostaną przeznaczone na wyposażenie: oddziału neurologicznego (EEG i EMG), oddziału intensywnej opieki medycznej (USG z głowicą i oprogramowaniem m.in. do badań kardiologicznych, bronchofiberoskop do wziernikowania drzewa oskrzelowego), oddziału chirurgicznego (cztery endoskopy do pracy diagnostycznej i zabiegowej w zakresie górnego i dolnego odcinka układu pokarmowego), oddziału ortopedycznego (urządzenie rentgenowskie, tzw. ramię C) oraz oddziału ginekologicznego (ultrasonograf oraz minimum dwa łóżka porodowe).

Od stycznia br. każdy może dokonywać bezpośrednich wpłat na konto Stowarzyszenia „Omnibus” z dedykacją na Szpital Powiatowy w Pszczynie. Link do zbiórki znajduje się TUTAJ.

Za pośrednictwem Stowarzyszenia „Omnibus” można też przekazać na rzecz Szpitala Powiatowego w Pszczynie 1% podatku. Wystarczy w odpowiednią rubrykę w zeznaniu podatkowym wpisać numer KRS: 0000237488, pełną nazwę: Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży „Omnibus” oraz cel szczegółowy: doposażenie Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

 

Reklama

jack

T G+ F

Zobacz także

Powiat oszacował roszczenia wobec Centrum Dializa
Powiat oszacował roszczenia wobec Centrum Dializa
gorący temat
Poradnia bez kontraktu!
Poradnia bez kontraktu!
Czy pszczyńscy nauczyciele będą strajkować?
Czy pszczyńscy nauczyciele będą strajkować?
Zmiana na stanowisku sekretarza w gminie Pszczyna
Zmiana na stanowisku sekretarza w gminie Pszczyna
Nie żyje Fryderyk Szendera
Nie żyje Fryderyk Szendera

Komentarze:

Plesek.pl 2019-03-05 godz. 11:35
głos rozsądku w temacie szpitala http://jankowice.pl/2019/03/05/szpital-czemu-nie/
treść:
autor:

SQL: 19