fot. powiat pszczyński

Basen w "Rolniczoku" nieczynny. Ruszył remont zaplecza

Pszczyna04.10.2017, 09:27

Do końca listopada potrwają prace związane z remontem zaplecza sanitarno-szatniowego przy basenie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie. Od 3 października pływalnia jest nieczynna.

Za niemal 230 tys. zł. powiat pszczyński wyremontuje szatnie, sanitariaty i klatkę schodową na obiekcie basenu byłego „Rolniczoka”. Wyłoniony w drodze przetargu wykonawca uzupełni tynki, wykona gładzie gipsowe, roboty malarskie, okładziny ścienne z płytek i posadzki, wymieni instalację c.o., wodną i armaturę, instalację elektryczną oraz kanalizację sanitarną.

- Liczyliśmy, że uda nam się pozyskać środki na rozbudowę obiektu, jednak programy rządowe i unijne nie dają możliwości dofinansowania tego zadania. Dlatego podjąłem decyzję, że będziemy sukcesywnie remontować kolejne części basenu. Rozpoczynamy od sanitariatów, które aż prosiły się o remont. Chcemy zaplecze sanitarno-szatniowe przygotować tak, by uczniowie i mieszkańcy mogli z niego korzystać w komfortowych warunkach. Mam nadzieję, że w pewnym momencie usiądziemy do rozmów z gminą Pszczyna i zdecydujemy o rozbudowie obiektu - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Na czas remontu pływalnia jest nieczynna.
powiat pszczyński

 

Reklama

pako

T G+ F

Zobacz także

Długa przerwa w pływaniu
Długa przerwa w pływaniu
Basen przy Rolniczoku po remoncie. Można pływać!
Basen przy Rolniczoku po remoncie. Można pływać!

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18